"Tarasują wejście do sklepu i leżą na środku chodnika". Gdańsk edukuje... humorem! [WIDEO]

2019-09-11 12:45 Dominika Bakura
Hulajnogi elektryczne porzucane są gdzie bądź
Autor: Pixabay.com Hulajnogi elektryczne porzucane są "gdzie bądź"

Są rzeczy, które lepiej robić... na boku! Na przykład odstawiać elektryczne hulajnogi, które coraz częściej porzucane są niestety na środku chodnika czy drogi. By walczyć z tym problemem, Gdańsk przygotował specjalną kampanię z udziałem znanych standuperów - Wioli Walaszczyk i Filipa Puzyra.

- Ostatnio trzy hulajnogi zatarasowały wejście do osiedlowego sklepu. To jest normalne? - pyta jeden z mieszkańców Gdańska. Problem porozrzucanych na ulicach i chodnikach hulajnóg to zmora całego Trójmiasta. Niewielkie pojazdy zalegają na trawnikach, a czasami... stwarzają prawdziwe zagrożenie w ruchu! 

- Rowerzysta jechał ścieżką i w ostatniej chwili wyhamował przed leżącą hulajnogą. Takich sytuacji jest coraz więcej - dodaje mieszkanka Śródmieścia. 

Jak się jednak okazuje, nie tylko ludzka kultura ma wpływ na obecną sytuację. Według urzędników największym problemem jest brak regulacji prawnych, które pozwoliłyby uporządkować kwestię elektrycznych jednośladów, zarówno na drogach, jak i chodnikach.

- Jak pewnie każdy zauważył, problem złego parkowania jest niestety obecny w naszym życiu codziennym. A ponieważ prawo nie nadąża za życiem, postanowiliśmy my, jako magistrat, nieco wyedukować tych, którzy korzystają z hulajnóg - tłumaczy przekaz najnowszej kampanii Joanna Kubik, z gdańskiego urzędu. 

Według urzędników największym problemem jest brak regulacji prawnych.

Filmik, który załączamy poniżej, poza edukacyjnym walorem, bawi także do łez. Wszystko dzięki lokalnym komikom, którzy wzięli udział w nagraniu, a także przygotowali scenariusz. Jak zdradza magistrat, to nie ostatnie takie nagranie z udziałem Wioli Walaszczyk i Filipa Puzyra.

Kamil Bednarek o swoim hicie! ZOBACZ: