Trójmiasto: Do weekendu BĘDZIE CORAZ CHŁODNIEJ. Czy to już JESIEŃ? [PROGNOZA]

2019-09-11 8:00 PT
Pogoda w Trójmieście
Autor: CC0 Public Domain / Pixabay.com Pogoda w Trójmieście

Od środy do soboty w Gdańsku, Gdyni i Sopocie z dnia na dzień wskazania termometrów będą niższe. Dni oraz noce okażą się nieco chłodniejsze, co nie znaczy, że różnice okażą się duże. Należy spodziewać się przejściowych opadów deszczu. Czy lato jeszcze wróci przed początkiem kalendarzowej jesieni?

Dzisiaj temperatura w Trójmieście wyniesie maksymalnie 21 stopni Celsjusza. Przez większą część dnia niebo powinno być niemal bezchmurne. Już jutro szansa wystąpienia opadów wyraźnie wzrośnie. Termometry wskażą natomiast nieco poniżej 20 stopni. Piątek może okazać się najbardziej deszczowym dniem tygodnia. Co prawda burze nie są zapowiadane, ale miejscami ma być bardzo mokro.

W sobotę temperatura spadnie do zaledwie 16 stopni Celsjusza. W nocy zaś ma być już tylko 10 stopni. Dopiero pod koniec tygodnia stopniowe ochłodzenie ma ustać. Trudno jednak spodziewać się, by w kolejnych dniach słupki rtęci nad Zatoką Gdańską doskoczyły do dwudziestej kreski powyżej zera.

Wiele wskazuje na to, że jesienna aura powoli do nas dociera. Najwyższa pora wyciągnąć z szaf nieco cieplejsze ubrania i przygotować się na nową porę roku.