Gdańsk: SĄSIAD Z KOSZMARÓW niszczył im życie! "Groźby, zaklejone zamki, wybite szyby..."

2020-09-18 18:30 Paweł Tabędzki
Policja [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: mat. pras.

Życie obok takiego sąsiada to koszmar na jawie! Mieszkańcy Przymorza od dłuższego czasu byli nękani przez 37-latka, który na różne sposoby próbował uprzykrzyć im życie. Kiedy uszkodzony został stojący na parkingu samochód, miarka się przebrała. Nietrudno było wskazać podejrzewaną osobę. Jak ustalili mundurowi, sprawca dopuścił się wcześniej serii przestępstw. Wszyscy pokrzywdzeni bali się jednak zgłosić sprawę na policję. W jaki sposób działał stalker?

- Funkcjonariusze dowiedzieli się, że podejrzewany o zniszczenie samochodu 37-latek od dłuższego czasu nękał swoich sąsiadów. Mieszkaniec Przymorza dręczył ich włączeniem głośnej muzyki czy rzucaniem w drzwi ciężkimi przedmiotami. Stalker regularnie pozostawiał też na wycieraczkach listy z groźbami. Mężczyzna uporczywie zaklejał lub zalewał klejącą cieczą zamki. Dopuścił się również naruszenia nietykalności cielesnej swojego sąsiada - podaje Komenda Miejska Policji w Gdańsku.

Jak to się stało, że kolejne wybryki 37-latkowi uchodziły do tej pory na sucho? Okazuje się, że pokrzywdzeni nie zawiadamiali policji, bojąc się impulsywnego i agresywnego sprawcy. Dopiero teraz, pracując nad wspomnianą sprawą, stróże prawa zebrali dowody na przestępczą działalność gdańszczanina. - Przesłuchano wielu świadków i zabezpieczono dowody, które pozwoliły na przedstawienie siedmiu zarzutów - informuje KMP.

Podejrzany 37-latek najbliższe miesiące spędzi w areszcie, czekając na rozprawę.

Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 18.09.2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.