Gdańsk: Uciekali w popłochu z płonącego mieszkania. Ten szczegół uchronił ich przed tragedią

2021-09-15 9:15
Gdańsk: Uciekali w popłochu z płonącego mieszkania. Ten szczegół uchronił ich przed tragedią
Autor: Google Street View Gdańsk: Uciekali w popłochu z płonącego mieszkania. Ten szczegół uchronił ich przed tragedią

Pożar mieszkania przy ulicy Michała Glinki w Gdańsku wybuchł, gdy miasto jeszcze spało. Dwoje lokatorów zdążyło się ewakuować, jednak uciekająca z płonącego budynku kobieta miała widoczne objawy podtrucia gazami pożarowymi. Gdyby poszkodowani nie mieszkali na parterze, w środowy poranek (15 września) mogło dojść do strasznej tragedii.

Gdańsk: Pożar mieszkania przy ulicy Michała Glinki [15.09.2021]

Gdańscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze przy ulicy Michała Glinki 17 o godzinie 5:04 nad ranem. Do zdarzenia doszło w środę, 15 września 2021 roku, na terenie dzielnicy Strzyża. W sumie cztery osoby musiały w pośpiechu opuścić zagrożony budynek. Dwie z nich są poszkodowane. Szczęście w nieszczęściu, nie ma żadnych ofiar śmiertelnych. Pożar wybuchł na parterze. Jak informuje straż pożarna, "spaleniu uległo jedno pomieszczenie wraz z wyposażeniem". W akcji gaśniczej brało udział sześć zastępów. Sytuacja jest już całkowicie opanowana.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?

Szczegółowe okoliczności pożaru mieszkania w Gdańsku wyjaśnia już policja.

Pogrzeb Wiesława Gołasa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE