Gdańsk: Uwiódł 75-latkę, wprowadził się do niej i... zaczął kraść! Groził śmiercią córce seniorki

Policja [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: mat. pras.

Policjanci zatrzymali 50-latka, który najpierw zdobył zaufanie 75-letniej gdańszczanki, a następnie wprowadził się do jej domu i regularnie ją okradał. Kiedy w tej sprawie zainterweniowała zaniepokojona 39-letnia córka starszej pani, podejrzany zaatakował ją i zaczął jej grozić śmiercią!

Jak tłumaczy Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, wszystko zaczęło się od interwencji w jednym z domów na terenie dzielnicy Suchaniano. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który miał zaatakować 39-letnią kobietę. - Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 50-latek rzucił się na nią i zaczął jej grozić śmiercią, gdy ta zarzuciła mu, że uwiódł jej 75-letnią matkę, aby wykorzystywać ją finansowo - dodała policjantka. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę i doprowadzili go do aresztu. Badanie trzeźwości wykazało, że 50-latek był pod wpływem 2,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany poznał 75-latkę w 2019 roku. Po tym, jak zdobywał stopniowo jej zaufanie, w czerwcu 2020 roku wprowadził się do kobiety i regularnie ją okradał, zabierając oszczędności w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych. Dodatkowo u mężczyzny w plecaku znaleziono biżuterię oraz monety kolekcjonerskie warte ponad tysiąc złotych, należące do 75-letniej pokrzywdzonej, które 50-latek również planował ukraść.

Mężczyźnie zarzucono kradzież, kierowanie gróźb karalnych oraz spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokurator zastosował wobec 50-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, a także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych kobiet. Grozi mu teraz długa odsiadka.

Premier Mateusz Morawiecki zarejestrował się na szczepienie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE