Gdańsk. Wielka awaria sieci ciepłowniczej! Będą problemy z ciepłą wodą i ogrzewaniem?

i

Autor: ri/cc0/Pixabay.com Przy placu Komorowskiego w Gdańsku doszło do awarii sieci ciepłowniczej

Gdańsk. Wielka awaria sieci ciepłowniczej! Problemy z ciepłą wodą i ogrzewaniem

2021-01-09 13:25

Z związku z awarią sieci ciepłowniczej przy Placu Komorowskiego w Gdańsku, mieszkańcy kilku dzielnic mogą się spodziewać przerw lub zakłóceń w dostawie ciepłej wody oraz ogrzewania. Chodzi o region Brzeźna, Wrzeszcza, Żabianki, Zaspy, Przymorza, osiedli Wejhera i Tysiąclecia, a także Jelitkowa oraz Dolnego Sopotu. Na miejscu są już pracownicy firmy GPEC, którzy pracują nad usunięciem awarii.

Aktualizacja: Awarię udało się już usunąć. Pozbawieni ogrzewania mieszkańcy mogli liczyć na wsparcie ze strony miasta.

Gdańsk. Wielka awaria sieci ciepłowniczej! Będą problemy z ciepłą wodą i ogrzewaniem?

Jak informuje RMF FM/PAP, w Gdańsku przy placu Komorowskiego doszło do awarii sieci ciepłowniczej. W związku z tym przerw lub zakłóceń w dostawie ciepłej wody i ogrzewania mogą się spodziewać mieszkańcy następujących dzielnic w Gdańsku: Brzeźno, Wrzeszcz, Żabianka, Zaspa, Przymorze, os. Wejhera, os. Tysiąclecia, Jelitkowo i Dolny Sopot.

- Robimy wszystko, aby tak duża liczba mieszkańców nie była odcięta od ciepła. Nasze ekipy techniczne pracują na miejscu w celu jak najszybszego usunięcia usterki. Komora na pl. Komorowskiego jest zalana, musimy więc ją odpompować, żeby by sprawdzić, jak rozległa jest awaria. Z informacji, które przed chwilą uzyskałam wynika, że widoczne jest już dno, więc lokalizacja miejsca wycieku rozpocznie się już wkrótce - mówi RMF FM/PAP Jadwiga Grabowska z Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Sensacyjne odkrycie na dworcu w Gdańsku

Zlikwidowali nielegalną jaskinię hazardu w Myśliborzu

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE