Gdańsk: Zaatakował NOŻEM własnego BRATA! Trafił ostrzem w klatkę piersiową

2021-04-21 12:00 Paweł Tabędzki
Gdańsk: Zaatakował NOŻEM własnego BRATA! Trafił ostrzem w klatkę piersiową
Autor: KMP Gdańsk Gdańsk: Zaatakował NOŻEM własnego BRATA! Trafił ostrzem w klatkę piersiową

Gdańscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który rzucił się z nożem na swojego brata. Pokrzywdzony trafił do szpitala z urazem klatki piersiowej. Podejrzany usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Najbliższe trzy miesiące ma spędzić w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Rodzinna awantura, w trakcie której doszło do ataku, miała miejsce w minioną sobotę (17 kwietnia). - Funkcjonariusze z komisariatu przy ulicy Białej odebrali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie Wrzeszcza mężczyzna zaatakował nożem brata - tłumaczy nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Skierowani na interwencję mundurowi zatrzymali 30-letniego sprawcę tego przestępstwa. - Pokrzywdzony 39-latek z urazem klatki piersiowej został przewieziony do szpitala - dodaje rzeczniczka gdańskiej policji.

Stróże prawa, pracując pod nadzorem prokuratora, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Policyjny technik zabezpieczył ślady oraz przedmioty będące dowodem przestępstwa. Sporządzono również dokumentację fotograficzną. Co ustalili funkcjonariusze? - Zanim doszło do przestępstwa, zatrzymany spożywał z bratem alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni, podczas której 30-latek chwycił za nóż i zaatakował nim 39-latka. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić sprawcy zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - opisuje nadkom. Magdalena Ciska.

Zatrzymany 30-latek może spędzić za kratkami nawet dekadę.

Sedno Sprawy - Jacek Sasin
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE