Gdańsk: Zara uciekła z kojca! Trwają poszukiwania. Policyjny pies nie wytrzymał rozstania?

2022-01-07 10:01
Zara uciekła z kojca
Autor: Policja Gdańsk Trwają poszukiwania policyjnego psa z Gdańska

Zara, piec tropiący pracujący w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsk, uciekł z kojca! Mundurowi rozpoczęli pilną akcję poszukiwawczą. Zwierzę znajdowało się w rejonie dzielnicy Chełm. Możliwe, że na zachowanie Zary wpływ miało rozstanie ze swoim przewodnikiem, który z racji choroby musiał tymczasowo rozstać się z czworonogiem. Mundurowi opublikowali zdjęcie psa i liczą na pomoc internautów.

Policjanci z Gdańska szukają Zary! Policyjny pies uciekł z terenu kojców w rejonie dzielnicy Chełm w czwartek 6 stycznia. Zara na co dzień pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku. Od czterech lat i jest psem patrolowo-tropiącym. - Zara, która na co dzień przebywa w domu swojego przewodnika, trafiła do kojca, z uwagi na chorobę opiekuna, który nie mógł się nią właściwie opiekować. Niewykluczone, że to stres związany z tą sytuacją i rozłąka z przewodnikiem, mogły być przyczyną ucieczki owczarka - podaje policja z Gdańska w komunikacie.

Zobacz również: Kinga mówiła, że była molestowana. Zrozpaczona 12-latka odebrała sobie życie. Szokujące szczegóły

Zara to owczarek belgijski maści płowej (podpalany brąz) z czarnym pyskiem. W momencie zaginięcia Zara miała obrożę koloru ciemnozielonego zapinaną na zatrzask. - Wszystkie osoby, które zauważą psa ze zdjęcia lub wiedzą gdzie może przebywać, proszone są o kontakt telefoniczny z policjantami pod numerem 47 741 67 22, lub o kontakt z najbliższą jednostką Policji.Pies jest specjalistycznie wyszkolony i prosimy, by samodzielnie go nie łapać, tylko przekazać funkcjonariuszom informację o rejonie, w którym znajduje się zaginiony pies - informuje policja.

Zobacz także: 25-latek wjechał audi w betonową barierę! Roztrzaskane auto stanęło w płomieniach. Tragedia w Opolu

Dramatyczny wypadek na moście Gdańskim w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE