Gdańsk: Kota wyrzucono z trzeciego piętra! Zwierzę nie żyje. Policja w akcji

2021-09-21 11:30
Gdańsk: Kota wyrzucono z trzeciego piętra! Zwierzę nie żyje. Policja w akcji
Autor: KMP Gdańsk Gdańsk: Kota wyrzucono z trzeciego piętra! Zwierzę nie żyje. Policja w akcji

Gdańscy funkcjonariusze zatrzymali 46-latkę podejrzaną o wyrzucenie z mieszkania na trzecim piętrze młodego kota. Zwierzę nie przeżyło upadku z takiej wysokości. Kobiecie grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Minioną noc spędziła w areszcie. Jak mogło dojść do popełnienia przestępstwa?

Mundurowi z Gdańska otrzymali szokujące zgłoszenie na początku ubiegłego tygodnia. Jak przekazał PAP oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. sztab. Mariusz Chrzanowski, stróżów prawa poinformowano, że z jednego z bloków na Suchaninie ktoś wyrzucił przez okno młodego kota. - Kobieta zamówiła taksówkę i chciała przewieźć zwierzę do lecznicy weterynaryjnej, jednak pomimo jej pomocy, ranny kot nie przeżył. Zgłaszająca jeszcze tego samego dnia zaalarmowała o zdarzeniu policjantów - dodał asp. sztab. Mariusz Chrzanowski. Funkcjonariusze zabezpieczyli truchło kota, które przekazali do badań weterynaryjnych. Dzielnicowy ustalił natomiast, do kogo należał zabity czworonóg.

W poniedziałek (20 września) w mieszkaniu przy ulicy Cygańska Góra zatrzymano 46-latkę podejrzewaną o zabicie zwierzęcia. Kobieta spędziła noc w policyjnym areszcie. Usłyszała już zarzut zabicia kota.

Dziś 46-latka zostanie doprowadzona do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Grozi jej do trzech lat więzienia.

Sonda
Wolisz psy czy koty?
Praca psów policyjnych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE