Miała podejrzenie udaru. Liczyła się każda sekunda. Wtedy pojawili się oni

2021-09-21 9:15
Miała podejrzenie udaru. Liczyła się każda sekunda. Wtedy pojawili się oni
Autor: KPP Lębork Miała podejrzenie udaru. Liczyła się każda sekunda. Wtedy pojawili się oni

Mundurowi z lęborskiej drogówki na jednej z pomorskich dróg zatrzymali w minioną sobotę pędzącego z nadmierną prędkością Opla. Okazało się, że kierujący pojazdem mężczyzna wiózł do szpitala matkę, która wymagała natychmiastowej pomocy. Widoczne u 68-latki objawy wskazywały na udar. Reakcja funkcjonariuszy była błyskawiczna.

Do niecodziennej interwencji doszło w sobotę (18 września) po godzinie 16:00 w Krępie Kaszubskiej. - Sierż. sztab. Joanna Merchel i sierż. Jakub Szymański z lęborskiej drogówki zatrzymali do kontroli jadącego z dużą prędkością Opla. Za kierownicą tego auta siedział mocno zestresowany mężczyzna, który mówił, że wiezie do szpitala swoją matkę. Podejrzewał u niej udar. Widząc, że kobieta jest bliska utraty przytomności i jej życie może być zagrożone, mundurowi natychmiast podjęli działania - podaje Komenda Powiatowa Policji w Lęborku. Stróże prawa poinformowali o całej sytuacji dyżurnego lęborskiej komendy. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie, po czym rozpoczęli eskortę samochodu. Torowali mu drogę aż do szpitala, gdzie 68-latce udzielono specjalistycznej pomocy.

- W trosce o zdrowie 68-latki policjantka, która uczestniczyła w eskorcie, skontaktowała się z synem kobiety. Dowiedziała się, że seniorka jest pod opieką specjalistów. Życzymy tej Pani powrotu do zdrowia - czytamy w komunikacie KPP w Lęborku.

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?
Niszczone i okradane groby znanych Polaków. Jarocka, Andrycz, Górski. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE