Gdańsk żegna prof. Jerzego Limona. Powstała księga kondolencyjna

2021-03-04 12:00 Martyna Łukaszewska pt

W budynku Rady Miasta Gdańska po śmierci prof. Jerzego Limona wystawiono księgę kondolencyjną. Wszechstronnie uzdolnionego twórcę i dyrektora Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego mieszkańcy Pomorza wspominają ze łzami w oczach. W całym regionie zapanowały żałobne nastroje. Prof. Jerzy Limon zmarł w nocy z wtorku na środę w szpitalu, gdzie przebywał z powodu COVID-19.

Rada Miasta Gdańska wystawiła księgę kondolencyjną, do której może wpisać się każdy, kto chciałby w ten wyjątkowy sposób pożegnać prof. Jerzego Limona. Dziś zrobili to m.in prezydent Aleksandra Dulkiewicz, prof. Jerzy Zajadło czy przewodnicząca rady Agnieszka Owczarczak. Wpisali się również zastępca dyrektora Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Maciej Sowiński oraz marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Jak relacjonuje nasza trójmiejska korespondentka, na miejscu panowała żałobna atmosfera.

Władze samorządowe żegnają profesora Jerzego Limona

- Brakuje słów i trudno zebrać myśli. Odszedł prof. Jerzy Limon, wielka postać dla Gdańska, budowniczy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, pasjonat i wizjoner, a przy tym pozytywista. Dzięki niemu Szekspir w Gdańsku stał się domownikiem. Zdecydowanie za dużo tych covidowych śmierci. Gdyby człowiek mógł zawrócić czas... Jeszcze tak wielu tematów nie poruszyliśmy. Śpij spokojnie snem nocy letniej - napisała na swoim profilu na Facebooku prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz.

Prof. Jerzy Limon był ceniony nie tylko w Polsce. Nagradzano go również za granicą. Był autorem wielu książek naukowych, esejów oraz szkiców popularno-naukowych. Jego twórczość publikowano w Polsce, ale i w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji czy Niemczech.

Profesor od lutego przebywał w szpitalu, gdzie leczył się z COVID-19. Niestety, choroba zwyciężyła. Dla wielu osób jest to niepojęta strata. Księga kondolencyjna, którą wystawiono Gdańsku, będzie dostępna aż do poniedziałku.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE