Gdynia jest jeszcze bardziej zielona! Nowy szpaler drzew przy ulicy Legionów

2019-11-08 7:30 Dominika Bakura

Więcej zieleni w centrum Gdyni! W czwartkowy poranek (7 listopada) Wojciech Szczurek i wiceprezydent Marek Łucyk posadzili ostatnie drzewa z odtworzonego szpaleru przy ulicy Legionów. W sumie 39 klonów zastąpiło kilkanaście chorych drzew. Te musiały zostać wycięte ze względu na stan zagrażający bezpieczeństwu w ruchu.

- To najlepszy moment, kiedy nareszcie można oderwać się na chwilę od obowiązków związanych z pracą w gabinecie - mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, który w czwartkowy poranek garnitur zamienił na sportowe ubranie i... chwycił za łopatę. 

Prezydent wraz ze swoim zastępcą spotkali się dziś na ulicy Legionów, gdzie osobiście zasadzili ostatnie drzewa z nowego szpaleru. 

- Blisko 40 nowych drzew zastąpiło kilkanaście chorych, które musiały być wycięte, ponieważ stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych oraz innych uczestników ruchu drogowego - tłumaczy Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni. - Cieszę się także, że decyzją prezydenta Wojciecha Szczurka każdy budynek, który powstanie w Gdyni, będzie posiadał tzw. "zielony dach". To fantastyczne rozwiązanie - zdradza przedstawiciel miasta. 

Drzewa, które pojawiły się na ulicy Legionów to klony pospolite i lipy drobnolistne. Mogą one osiągnąć wysokość nawet 15 metrów.

Jak wyglądało sadzenie drzew? Temu przyjrzała się reporterka Radia Eska, Dominika Bakura. Posłuchaj:

ZOBACZ WIDEO: