Gdzie jest Szymon Sz.? 17-latek przepadł bez śladu. Rodzina wyznaczyła nagrodę [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

i

Autor: KPP w Pucku Ciało 17-letniego Szymona Sz. wyłowione z Bałtyku na wysokości plaży Hel-Bór

Gdzie jest Szymon Sz.? 17-latek przepadł bez śladu. Rodzina wyznaczyła nagrodę [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

2022-06-15 12:57

Od niedzieli policjanci i specjalna grupa poszukiwawczo-ratownicza nie przerwali działań ani na chwilę. Zatokę Pucką i wybrzeże Bałtyku przeczesał helikopter Komendy Głównej Policji. Rodzice oferują 10 tysięcy złotych za pomoc w odnalezieniu syna. Gdzie jest Szymon Sz.? Jak dotąd, została po nim... czapka.

Poszukiwania Szymona Sz. (17 l.). Impreza, której zakończenia nie zna nikt

Aktualizacja, niedziela, 19 czerwca, godz. 16.34

Jak informuje policja w Pucku, ciało 17-letniego Szymona wyłowiono z Bałtyku w niedzielę, 19 czerwca. Przed godz. 11 dryfujące na wodzie zwłoki na wysokości plaży Hel-Bór zauważyli przypadkowi świadkowie. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w przyczynieniu się do śmierci 17-latka. Śledczy zdecydowali ponadto o zabezpieczeniu ciała na potrzeby przeprowadzenia sekcji zwłok.

Wcześniej pisaliśmy:

Trwa zakrojona na potężną skalę akcja poszukiwawcza za 17-letnim Szymonem Sz.. Ostatni potwierdzony kontakt z nastolatkiem był w nocy z soboty na niedzielę (11-12 czerwca) około 1.00. Miał czekać na rodziców w umówionym miejscu - przy kebabie w Jastarni. "Uznaliśmy, że tak będzie bezpieczniej" - mówi matka chłopca cytowana przez TVN24.pl, bo chłopak był na imprezie urodzinowej u kolegi, a mieszka na Helu. O 1.00 zadzwonili ponownie, by dopytać gdzie jest. "Bełkotał coś o górze i dole [...] Krzyczeliśmy, żeby włączył kamerę". Wtedy telefon się wyłączył. I nie działa do dziś. Relacje świadków sugerują, że był widziany w Jastarni - przy wejściu na plaże nr 49.

Zobacz także: Makabryczne filmy o Iwonie Wieczorek?! Publikuje je tajemniczy autor. Przerażające!

Policja znalazła czapkę Szymona

- Tak, potwierdzam, czapkę znaleziono na terenie leśnym, to ścieżka która prowadzi na plażę - mówi nam oficer prasowy puckiej komendy mł.asp. Łukasz Brzeziński. I dodaje, że we wtorek (14.06.22) w poszukiwania, poza regularną akcją policji i Kaszubskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej - był zaangażowany helikopter Komendy Głównej Policji, który przeczesał wybrzeże Bałtyku i całą Wyspę Pucką.

Polecamy: Wyciek nieznanej substancji do Bałtyku. Pobrano próbki. Gigantyczna plama na morzu

Funkcjonariusze sprawdzają zapisy z kamer monitoringu oraz analizują zdobyte informacje. Policjanci nawiązali kontakt z grupą poszukiwawczo-ratowniczą, która pomaga w poszukiwaniach. Zaangażowano operatora drona, sonaru, policjantów z komisariatu wodnego komendy wojewódzkiej. Kolejny dzień policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku przeczesują miejsca, w których może przebywać nastolatek, m.in. linię brzegową, wydmy, lasy, parki, skwery – mówi o poszukiwaniach Szymona Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Poszukiwania Szymona. Zagrożenie życia?

Do tej pory rodzina 17-latka zaoferowała już 10 tysięcy złotych za pomoc w odnalezieniu syna. Jak ustalamy, policja przesłuchała świadków i - na razie - z ustaleń nie wynika, jakoby życie Szymona mogło być zagrożone. A jednak chłopaka nie ma już trzecią dobę, co znacząco odbiega od jego regularnego zachowania: "Nigdy nie wracał do domu pod wpływem alkoholu" - przekonuje matka chłopca.

Nie przegap: Kulisy szukania ZAGINIONYCH dzieci! Co robić, gdy znikają bliscy? Wstrząsająca relacja matki!

W sprawę zaangażowano również trzech jasnowidzów, którzy twierdzą, że Szymon żyje, ale nie wiedzą gdzie jest

Policja i grupa poszukiwawcza nie ustaje w ustalaniu faktów. Poszukiwania prowadzą - w trybie ciągłym - od niedzieli. To znaczy, że do tej pory nie zarządzono żadnej przerwy w związku z zapadnięciem nocy, czy złych warunków.

- Akcja trwa 24 godziny na dobę, wymieniamy się i sukcesywnie przeszukujemy teren półwyspu plaży, wydm i brzegu morza - puentuje oficer.

Szymon Sz. (17 l.) [RYSOPIS]

- wzrost 175 cm,

- szczupła budowa ciała,

- włosy ciemny blond,

- zielone oczy.

W dniu zaginięcia był ubrany w czarne spodnie, czarną kurtkę, czapkę czarną z białym napisem widocznym na zdjęciu (odnaleziona przez policję). 

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca przebywania chłopaka, proszone są o zgłaszanie pod numer alarmowy 112, bezpośrednio na Komisariat Policji w Jastarni lub Pucku, ew. do Kaszubskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.

Horror w DPS w Jordanowie: personel znęca się nad podopiecznymi
Sonda
Czy brałeś/brałaś kiedyś udział w poszukiwaniach osób zaginionych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE