Gęste MGŁY zaleją pół Polski. IMGW wydał ostrzeżenia, będzie niebezpiecznie

i

Autor: Pixabay

Gęste MGŁY zaleją pół Polski. IMGW wydał ostrzeżenia, będzie niebezpiecznie

2020-10-29 22:32

Jesienna aura da się we znaki kierowcom w wielu regionach kraju. Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek o poranku w dziewięciu województwach trzeba się liczyć z bardzo gęstymi mgłami. Zmotoryzowani muszą zachować szczególną ostrożność.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed mgłami, które pojawią się w piątkowy poranek w dziewięciu województwach Polski. Mgły mają pojawić się w woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, mazowieckim, łódzkim, dolnośląskim i opolskim.

Zgodnie z tym ostrzeżeniem, prognozuje się wystąpienie mgieł ograniczających widzialność do 100 m. Alert obowiązuje od godz. 7.30. Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. 

Pogoda na 30 października

Zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Stopniowo przemieszczająca się z zachodu na wschód kraju strefa opadów deszczu, na zachodzie i południu miejscami o natężeniu umiarkowanym. Suma opadów na zachodzie od 10 mm do 15 mm, na Dolnym Śląsku do 18 mm. W Tatrach i Beskidach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Rano na północnym wschodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 400 metrów. Temperatura maksymalna od 9 st. C na wschodzie do 12 st. C, 13 st. C na zachodzie, na Podhalu około 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i południowych. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 80 km/h, w Sudetach do 100 km/h.

Taka będzie pogoda jesienią