Hałdy zużytych opon na placu w Malborku. Właścicielowi grożą milionowe kary

i

Autor: WIOŚ w Gdańsku Hałdy zużytych opon na placu w Malborku. Właścicielowi grożą milionowe kary

Nielegalne składowisko?

Hałdy zużytych opon na placu w Malborku. Właścicielowi grożą wysokie kary

2022-10-13 13:39

Inspektorzy WIOŚ przeprowadzili kontrolę na terenie przemysłowym znajdującym się w obrębie Malborka (woj. pomorskie). Odkryto tam prawdopodobnie nielegalne składowisko odpadów. Inspektorzy przypominają, że za zbieranie odpadów bez zezwolenia grozi milion złotych kary.

Na miejscu byli też policjanci, strażacy oraz przedstawiciele Urzędu Miasta w Malborku. - W wyniku przeprowadzonych czynności, między innymi przy użyciu drona, stwierdzono dwie hałdy zużytych opon o wymiarach ok. 500 m2 i wysokości 3 m zgromadzonych na placu, 200 m2 i wysokości 1 m zgromadzonych w hali. Ponadto stwierdzono ok. 40 pojazdów poddanych w różnym stopniu demontażowi - informuje w komunikacie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Kara do miliona złotych

Inspektorzy podkreślają, że obecnie trwają dalsze czynności w celu ustalenia, czy doszło do przestępstwa. Za zbieranie odpadów bez zezwolenia grozi kara do miliona złotych, a za brak prowadzenia monitoringu wizyjnego miejsca zbierania odpadów grozi także kara do miliona złotych. Za demontaż pojazdów poza stacją demontażu odpowiedzialność administracyjna sięga do 500 000 zł.

Zimowe czy całoroczne? Jakie opony wybrać? [TEST ZIMÓWEK] | ESKA XD - Prosto z salonu #36
Sonda
Czy dbasz o środowisko?