Sztorm

i

Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Sztorm

IMGW zapowiada sztorm na Bałtyku. Ostrzeżenie 2. stopnia

2022-06-14 14:41

Ostrzeżenie drugiego stopnia o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Synoptycy przewidują wiatr wiejący w porywach do nawet 8 w skali Beauforta.

Dyżurny synoptyk IMGW prognozuje silny wiatr w części wschodniej strefy brzegowej. Ma wiać wiatr zachodni do północno-zachodniego z prędkością od 5 do 6, w porywach 7 do 8 w skali Beauforta. Ostrzeżenie obowiązuje we wtorek od godz. 11:30 do godz. 22 we wschodniej części strefy brzegowej, czyli od latarni Rozewie do wschodniej granicy państwa. Drugi stopień zagrożenia dotyczy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czytaj też: Wyciek nieznanej substancji do Bałtyku. Pobrano próbki. Gigantyczna plama na morzu

Szalejący sztorm na Batyku
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem sztormu na morzu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE