Iwona Wieczorek

i

Autor: Archiwum prywatne

Zaginięcie Iwony Wieczorek

Iwona Wieczorek była w ciąży? Matka zaginionej 19-latki komentuje

2023-07-06 19:00

Zagadka zaginięcia Iwony Wieczorek od 13 lat pozostaje nierozwiązana. Młoda mieszkanka Gdańska przepadła bez śladu w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Powstało mnóstwo teorii na temat tego, co się stało z 19-latką. Inspektor Marek Dyjasz w rozmowie z PAP.pl zastanawia się, czy Iwona mogła być w ciąży. Matka zaginionej 19-latki jest oburzona taką hipotezą.

Obecnie sprawa jej zaginięcia znalazła się pod lupą śledczych z krakowskiego Archiwum X. Mimo zapowiadanych przełomów, wciąż nie wiadomo, co się stało z Iwoną Wieczorek.  Inspektor Marek Dyjasz, były naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Głównej Policji wysnuł niedawno ciekawą hipotezę o ciąży Wieczorek. Policjant w rozmowie z PAP.pl powiedział: - W momencie, gdyby zwłoki zostały odnalezione, sekcja zwłok by to wykazała, a my szukalibyśmy wtedy sprawcy wśród znajomych albo kogoś, z kim ona miała specjalne relacje. To jest moja wersja, ale nie podparta na razie niczym, bo nie mamy zwłok. Mam w głowie teorię, że ktoś mógł mieć zbyt dużo do stracenia, gdyby wyszło, że ona ma z nim dziecko - powiedział Dyjasz, cytowany przez PAP.

Iwona Wieczorek była w ciąży? Matka zaginionej 19-latki: Jestem przekonana, że powiedziałaby mi o tym

Do słów Dyjasza odniosła się mama Iwony. Kobieta jest zaskoczona hipotezą policjanta. - Gdyby Iwona była w ciąży, to jestem przekonana, że powiedziałaby mi o tym. Miałyśmy dobre relacje i w takiej sytuacji na pewno bym córkę wspierała. Ona o tym wiedziała, że będę z nią na dobre i na złe, i w każdej jej decyzji. Na jakiej podstawie Pan Dyjasz wysnuwa wnioski, że czyjeś życie rodzinne i biznesowe mogło zostać zaburzone? Czy sugeruje, że moja córka mogła spotykać się ze starszym i żonatym mężczyzną, który ma już rodzinę? - pyta w wywiadzie z PAP.pl mama Iwony. 

Kobieta podkreśla, że nie ma na to żadnych dowodów, a "taką hipotezę może sobie wysnuć każdy zwykły człowiek, nie popierając jej niczym, dosłownie niczym, tak jak pan Dyjasz. Jednak wypadałoby, by każda hipoteza, tym bardziej puszczana w obieg publiczny z ust tak poważnego człowieka, miała poparcie w jakichś faktach".

Krzysztof Rutkowski jest przekonany, że Iwona Wieczorek nie żyje? „Trzeba szukać ciała”
Sonda
Czy Twoim zdaniem sprawę Iwony Wieczorek uda się rozwiązać?