"Odeszli na wieczną Wartę w Niebie"

Pogrzeb Karoliny i Łukasza z OSP Żukowo. Druhowie zginęli w drodze na wypadek

2023-09-19 11:27

Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. Karolina i Łukasz z OSP Żukowo zginęli, gdy jechali ratować innych. Choć był środek nocy, w piątek (15 września 2023 r.) ruszyli na miejsce wypadku. Zmierzali do Małkowa, gdzie doszło do tragedii. Niestety, niedaleko remizy kierowca wozu strażackiego zahaczył o naczepę ciężarówki. Młode kuzynostwo zginęło na miejscu. Z całej Polski płyną wyrazy współczucia. W środę, 20 września odbędzie się ostatnie pożegnanie Karoliny i Łukasza.

Śmiertelny wypadek strażaków z OSP Żukowo poruszył całą Polskę. Strażacy pożegnali swoich przyjaciół przy pomocy syren i sygnałów świetlnych. Karolina miała zaledwie 21 lat, Łukasz był trzy lata starszy. Byli kuzynostwem i jedną z najważniejszych wartości była dla nich pomoc drugiemu człowiekowi. Tej feralnej nocy jechali do tragicznego w skutkach wypadku w Małkowie (województwo pomorskie). Tam, w wieku zaledwie 23 lat zginął mężczyzna z powiatu kartuskiego. Raptem dwa kilometry od remizy w Żukowie, wydarzył się kolejny koszmar. Na zegarku było ok. 3:40.

- Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP przewróciło się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP - powiedziała komisarz Karina Kamińska, rzeczniczka prasowa KWP w Gdańsku. Dwoje poszkodowanych trafiło do szpitala.

Czytaj: Druhowie Karolina i Łukasz zginęli w drodze na akcję. Jechali do śmiertelnego wypadku

15 września 2023 roku to najtragiczniejszy dzień w historii naszej Jednostki. Karolina i Łukasz, druhowie którzy bezgranicznie oddawali się naszej wspaniałej pasji, bycia strażakiem, odeszli na wieczną Wartę w Niebie, kiedy spieszyli z pomocą bliźniemu. Cześć ich pamięci - napisali przedstawiciele OSP Żukowo.

Pogrzeb Karoliny i Łukasza z OSP Żukowo

Pogrzeb druhny Karoliny i druha Łukasza z OSP Żukowo odbędzie się w środę, 20 września. Msza św. odprawiona zostanie o godz. 11:00 w kościele parafii Miłosierdzia Bożego w Żukowie, przy ul. Siostry Faustyny. - Po niej kondukt żałobny uda się ulicami Żukowa w stronę cmentarza - przekazała Gmina Żuków w mediach społecznościowych.

Dodatkowo, w związku z pogrzebem w godzinach 12:00-15:30 poruszanie się pojazdami po Żukowie będzie utrudnione. Mowa przede wszystkim o odcinku między kościołem parafii Miłosierdzia Bożego w Żukowie, skąd wyruszy kondukt żałobny, a cmentarzem.

Sonda
Czy ostatnio straciłeś kogoś bliskiego?
Druhowie Karolina i Łukasz zginęli w drodze do śmiertelnego wypadku