Kiedy sezon grzewczy 2021 w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Kiedy zaczną grzać kaloryfery w Trójmieście?

2021-09-23 16:30
Kiedy sezon grzewczy 2021 w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Kiedy zaczną grzać kaloryfery w Trójmieście?
Autor: Super Express Kiedy sezon grzewczy 2021 w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Kiedy zaczną grzać kaloryfery w Trójmieście?

Sezon grzewczy 2021. Kiedy w Trójmieście zaczną grzać kaloryfery? Mieszkańcy Gdańska, Gdyni i Sopotu coraz częściej zadają sobie to pytanie. Temperatura na zewnątrz bywa już bardzo niska, a chłód przedostaje się do budynków. Sezon grzewczy 2021 powoli się zaczyna, jednak jeszcze nie wszyscy mogą cieszyć się ciepłem w mieszkaniu. Kiedy ruszy sezon grzewczy przed zimą 2021/2022? Kiedy w kaloryferach popłynie gorąca woda i od czego to zależy? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Sezon grzewczy 2021 w Trójmieście. Kiedy kaloryfery zaczną działać? [GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT]

Sezon grzewczy 2021. Kiedy zaczną grzać kaloryfery w mieszkaniach w Trójmieście? Czy mieszkańcy Gdańska, Gdyni i Sopotu mogą liczyć na rychłe uruchomienie ogrzewania? Niektóre spółdzielnie i wspólnoty już rozpoczęły sezon grzewczy przed zimą 2021/2022. Nie jest to jednak reguła. Zdarza się, że nawet w tym samym mieście stojące obok siebie bloki są w zupełnie różnej sytuacji. U jednych sąsiadów jest ciepło, a u drugich wciąż zimno. Dlaczego w drugiej połowie września 2021 tylko w części mieszkań kaloryfery są już gorące? Rozpoczęcie sezonu grzewczego może zależeć od różnych czynników. Jakich?

  • Informacji od mieszkańców spółdzielni lub wspólnoty - czasami to zgłoszenia o zbyt niskiej temperaturze w mieszkaniach wpływają na rozpoczęcie sezonu grzewczego.
  • Indywidualnej decyzji spółdzielni bądź wspólnoty - niektóre z nich z góry określają datę rozpoczęcia sezonu grzewczego i nie ma na to wpływu aktualna pogoda (np. pierwszy dzień października),
  • Temperatury na zewnątrz - bywa i tak, że zarząd podejmuje decyzję o włączeniu kaloryferów, gdy średnia temperatura na zewnątrz spada poniżej normy (np. 10 stopni Celsjusza).
  • Temperatury w mieszkaniach - przyczyną podjęcia decyzji mogą być przepisy mówiące o minimalnej temperaturze w pomieszczeniach budynków mieszkalnych (rozporządzenie ministra infrastruktury określa, że jest to 20 stopni Celsjusza w pokojach oraz 24 stopnie w łazienkach).
Sonda
Masz już ciepłe kaloryfery?
Taka będzie pogoda jesienią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE