choinka w Gdańsku

i

Autor: Gdańsk.pl

święta

Gdańsk. Kiedy zabłysną światełka? Jest już Jarmark, a co z iluminacjami?

2023-11-29 14:47

Od 1 grudnia w całym mieście będą rozbłyskać choinki świąteczne. Gdańsk nie odpali światełek wszędzie w tym samym czasie, planuje cykl imprez dzielnicowych.

Pierwsza dzielnicowa choinka zaświeci się w tym roku na Jasieniu. Po raz pierwszy choinki pojawią się też na Stogach i Oruni Górnej - Gdańsku Południu. W wielu dzielnicach radni przygotowali dodatkowe atrakcje, dzięki którym będzie można świętować, spotkać się z sąsiadami i poznać nowych, a także aktywnie spędzić czas z dziećmi.

Pierwsza dzielnicowa choinka zaświeci uroczyście w tym roku na Jasieniu. Podobnie jak w poprzednich latach, udekorowane i oświetlone zostanie drzewko, które stanie u zbiegu ulic Kartuskiej i Damroki. Początek wydarzenia o godz. 18.

Na miejscu, poza radnymi dzielnicy, obecny będzie także zastępca prezydent Gdańska Piotr Borawski. Radni dzielnicy Jasień zachęcają mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych, by wykonały samodzielnie ozdoby na dzielnicową choinkę. Mogą to być bombki, papierowe wycinanki czy dekoracje z włóczki.  

- informuje ratusz.

W niedzielę natomiast będzie się działo w Sobieszewie. Tego dnia, w godz. 12 - 18, odbędzie się Jarmark Świąteczny na terenie Wyspy Skarbów GAK, przy ul. Turystycznej 3. Tutaj znajduje się naturalna, żywa choinka, która podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku zostanie udekorowana i uroczyście oświetlona. Lampki zapalone zostaną o godz. 16, a kiedy to nastąpi na miejscu... pojawi się Św. Mikołaj.

W sobotę, 2 grudnia  świąteczny klimat będzie można poczuć w Osowej, w Parku Chirona. Dzielnicowe świąteczne drzewko zaświeci się o godz. 17, a towarzyszyć temu będzie odpalenie światełek w kurtynie, która zawiśnie nad parkową alejką.  

Dokładny harmonogram można znaleźć na stronie internetowej miasta.