Dziecko za burtą Stena Line. Trwa resuscytacja

i

Autor: Shutterstock Dziecko za burtą Stena Line. Trwa resuscytacja

Dramat!

Prom z Gdyni. Dziecko wypada za burtę, matka skacze za nim na pełnym morzu. Dramatyczny finał

2023-06-29 17:52

Szokujące doniesienia! Jak przekazuje PAP, w czwartek, 29 czerwca z promu Stena Spirit wypadło 7-letnie dziecko, za nim do morza wyskoczyła 36-letnia kobieta. Obie osoby zostały znalezione przez służby i przewiezione do szwedzkiego szpitala. Niestety, mama i jej 7-letni synek zmarli. Jak doszło do dramatu? Szczegóły podajemy poniżej!

Tragedia na Bałtyku. Matka i 7-latek nie żyją

Aktualizacja 30.06, godz. 11.30

Niestety, ze Szwecji nadeszły tragiczne informacje. Matka i jej 7-letni synek nie żyją. Informację potwierdziły polskie służby. - Informacje o śmierci matki i dziecka otrzymaliśmy od służb szwedzkich. W pierwszej kolejności musieliśmy poinformować rodzinę - powiedział dziennikarzom "Super Expressu" Mariusz Ciarka z KGP.

Wcześniej pisaliśmy:

Dziecko i matka za burtą promu płynącego z Polski. Zostali odnalezieni i zabrani helikopterem

Dziecko i matka znaleźli się w czwartek, 29 czerwca po południu za burtą promu Stena Spirit płynącego z Polski do Szwecji. - Zostali odnalezieni i zabrani helikopterem do szpitala - poinformowało szwedzkie Centrum Ratownictwa Morskiego i Lotniczego.

Jak przekazuje portal trojmiasto.pl, kapitan poinformował pasażerów promu Steny Line, że osobę dorosłą do szpitala zabrał szwedzki śmigłowiec ratunkowy, a dziecko niemiecki śmigłowiec z okrętu FGS Mecklenburg-Vorpommern F218. Nadal nie wiadomo w jakim są stanie.

Zobacz: Mama uratowała Wiktorka, sama utonęła. "Usłyszałam krzyk". Porażająca relacja świadków

Według Andersa Laennholma z tej instytucji "7-letnie dziecko wypadło, a matka skoczyła za nim". Oboje są obywatelami Polski. Prom płynął z Gdyni do Karlskrony i znajdował się na środku Bałtyku. Jak przekazał rzecznik armatora Stena Line, Stefan Elfstroem, po informacji o pasażerach za burtą statek zawrócił i zwodowano łódź, która wzięła udział w akcji poszukiwawczej.

Czytaj także: Polka utonęła ratując 10-letniego syna! Tragedia w Irlandii

Centrum Ratownictwa Morskiego wysłało na miejsce swoje jednostki oraz helikoptery ratownicze. Akcję wspomagały służby z Danii oraz Polski, a także znajdujące się w pobliżu okręty NATO, które przerwały ćwiczenia.

Wkrótce więcej informacji!

Sonda
Wiesz, jak prawidłowo wykonać masaż serca?
Tajemnicze śmierci w Bałtyku. Z morza wyłowiono trzy ciała
Listen on Spreaker.