Ludzki SZKIELET i 200 KOŚCI! Makabryczne odkrycie na Westerplatte

2019-10-10 15:34 GE
Na Westerplatte znaleziono kolejne szczątki
Autor: suesun/cc0/pixabay

Kolejne odkrycie na Westerplatte. Wiceminister Sellin poinformował w czwartek, że archeolodzy odkryli na Westerplatte kolejne szczątki z okresu II wojny światowej. Badacze znaleźli również ponad 200 kości, które zostaną przebadane w celu ustalenia tożsamości zmarłych.

To już trzecie tego rodzaju odkrycie na Westerplatte. We wrześniu archeolodzy natrafili na szczątki dwóch osób, pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. W czwartek, 10 października, wiceminister Jarosław Sellin poinformował o odnalezieniu na tym terenie szkieletu trzeciej osoby. Przedmioty znalezione w pobliżu wskazują, że zmarły był żołnierzem polskiej armii.

Archeolodzy odnaleźli również ponad 200 kości, które trafią na badania. Naukowcy mają nadzieję ustalić tożsamość wszystkich osób, których szczątki odnaleziono na terenie Westerplatte. Dotychczasowych odkryć dokonano w pobliżu dawnej składnicy wojskowej.

Muzeum wystosowało prośbę do krewnych poległych w obronie Westerplatte o pomoc w identyfikacji odnalezionych szczątków.

Prace archeologiczne na Westerplatte prowadzone są przez Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 roku. We wrześniu archeolodzy odnaleźli szczątki dwóch osób. O tym, że zmarli byli żołnierzami walczącymi o obronę Westerplatte świadczą znalezione przy szkieletach przedmioty. To pierwsze tego typu badania archeologiczne prowadzone na tym terenie.