Koronawirus: Mandaty i pouczenia w Sopocie. Kontrole w autobusach, klubach, na deptakach i plaży

2020-08-04 16:00 Paweł Tabędzki
Koronawirus: Mandaty i pouczenia w Sopocie. Kontrole w autobusach, klubach, na deptakach i plaży
Autor: KMP Sopot Koronawirus: Mandaty i pouczenia w Sopocie. Kontrole w autobusach, klubach, na deptakach i plaży

Od czwartku do niedzieli minionego tygodnia (30 lipca - 2 sierpnia) sopoccy policjanci prowadzili na terenie kurortu wzmożone kontrole w związku z trwającą epidemią. W ostatnich dniach na Pomorzu i w całej Polsce odnotowywany jest wyraźny wzrost liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Niestety, wiele osób przestało przestrzegać obostrzeń. Dlatego też funkcjonariusze prowadzą podobne akcje przy wsparciu sanepidu. Jakie są efekty czterodniowych działań?

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Sopocie, pod lupę zostały wzięte zwłaszcza deptaki, rejon pasa nadmorskiego i pojazdy komunikacji zbiorowej. - Do akcji włączyli się także pracownicy sanepidu, z którymi kontrolowaliśmy kluby i lokale - informuje KMP.

Przez cztery dni przeprowadzono w Sopocie łącznie 355 interwencji. Ukarano przy tym 162 sprawców różnych wykroczeń oraz pouczono 91 osób. - Funkcjonariusze zwrócili uwagę ponad 400 osobom, które naruszyły przepisy związane z walką z koronawirusem. Kolejnych 25 pouczono, a wobec 4 sprawców zastosowano mandaty karne - czytamy w komunikacie sopockiej policji. Mundurowi skontrolowali ponad 170 pojazdów komunikacji zbiorowej, a także lokale i kluby nocne. W dwóch z nich zostały stwierdzone uchybienia.

- Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem - apelują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Wirus reaktywacja. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 84

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.