Koronawirus szaleje, a w pociągu DZIKI TŁUM! "Ledwo wyszedłem". Szokująca relacja z Półwyspu Helskiego

2020-08-04 12:45 Paweł Tabędzki

Koronawirus panoszy się po Polsce. Liczba odnotowywanych przypadków zachorowań na COVID-19 rośnie błyskawicznie. Choć z wirusem SARS-CoV-2 walczymy dopiero od kilku miesięcy, wiele osób zdążyło już zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Pan Konrad, który na Półwyspie Helskim uczy kitesurfingu, podzielił się z nami bulwersującym doświadczeniem z dzisiejszego przedpołudnia. Gdy jechał pociągiem z Trójmiasta do pracy, na stacji we Władysławowie do jego wagonu wsiadł tłum turystów. - Kompletny brak zdrowego rozsądku - pisze nasz czytelnik. Jego zdjęcia znajdziesz w galerii u góry artykułu.

Wakacje na Pomorzu w dobie pandemii koronawirusa miały być bezpieczne. Coraz więcej osób dostrzega jednak zagrożenie, widząc jak wielu turystów postanowiło wypocząć nad Bałtykiem. Wczoraj informowaliśmy o skali napływu wczasowiczów w artykule Niewiarygodny tłum na plaży we Władysławowie. Internauci myśleli, że to fejk! [CZYTAJ WIĘCEJ]. Tymczasem przeludnienie w popularnym kurorcie znowu dało się we znaki.

- Jechałem pociągiem z Gdyni na Półwysep Helski. Do stacji we Władysławowie wszystko było w porządku. Tam jednak dosiadło się naprawdę wielu urlopowiczów. Momentalnie zrobiło się bardzo tłoczno. W takiej sytuacji nie ma mowy o zachowaniu bezpiecznego dystansu. Było tak ciasno, że w Chałupach ledwo wyszedłem z wagonu - pisze do nas pan Konrad.

- Około 30 procent pasażerów nie miało maseczek wcale, a drugie tyle zsuwało je na brodę lub zasłaniało tylko usta. Tak wygląda podejście wczasowiczów do walki z epidemią. Nic dziwnego, że liczba przypadków koronawirusa rośnie w lawinowym tempie - mówi przejęty instruktor kitesurfingu chwilę po opuszczeniu peronu. - Mam wrażenie, że nawet konduktorzy odpuścili kontrolę biletów za Władysławowem, chcąc uniknąć przeciskania się przez tłum dyszących i spoconych turystów - dodaje.

Czy Twoim zdaniem Polacy zachowują zdrowy rozsądek w dobie epidemii? Podziel się z nami opinią w poniższej sondzie!

Wirus reaktywacja. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 84

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.