NIEWIARYGODNY tłum na plaży we Władysławowie w czasie koronawirusa. Internauci myśleli, że to fejk!

2020-08-03 10:39 Bogdan Stech
Tłum na plaży we Władysławowie
Autor: Kacper Kowalski / Forum Tłum na plaży we Władysławowie

Koronawirus? Maseczki i dystans? We Władysławowie nikt o nim nie myśli. Udowadnia to fotografia z niedzieli, przedstawiająca niewiarygodny tłum na plaży. Wiele osób uważało, że niemożliwym jest, by tyle ludzi przebywało jednocześnie w jednym miejscu w czasie gdy trwa pandemia koronawirusa. Jedni przekonywali, że to zdjęcie z ubiegłych lat. Inni doszukiwali się przeróbki.

Fotografię przedstawił na swoim facebookowym profilu Kacper Kowalski, fotograf.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Koronawirus na plaży w Jastarni! Ratownik w szpitalu, a kąpielisko zamknięte

Autor opisuje kulisy zrobienia zdjęcia: "A dziś (niedziela, 2 sierpnia - dop. red.) we Władysławowie było tak jak gdyby nigdy nic. Przy bezchmurnym niebie słońce niemiłosiernie grzało. Czerwone flagi na wieżach ratowniczych zwiastowały zakaz kąpieli. Całe szczęście, że tuż po południu weszła bryza niosąc ulgę rozgrzanym ciałom kryjącym się za parawanami. Były też fale, które emitują przyjemny szum zagłuszając warkot silników i krzyki obnośnej sprzedaży piwa i lodów. Samo życie".

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Seks na plaży w Gdyni! Zrobili to przy wszystkich na piasku [WIDEO]

Kacper Kowalski odnosi się również do zarzutów o fejk: "A w ramach ciekawostki. W zeszły poniedziałek też latałem we Władku. Po publikacji zdjęć w jednym z serwisów pojawiły się głosy, że to fejk, bo ktoś tam był i plaża była pusta. I chyba ten ktoś miał rację. W porównaniu do dziś, rzeczywiście w zeszły poniedziałek ludzi prawie nie było..."

Uratował życie dziecku! Wszystko nagrała kamera. Bohaterska akcja policjanta z Pomorza.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Tymczasem Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH zaleca na plażach i kąpieliskach zachowanie "dystansu społecznego i minimalną odległość od osób postronnych zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa na całym obszarze obiektu, także podczas kąpieli w wodzie, jak również w czasie oczekiwania na wejście na teren kąpieliska/ miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących)".

Zgodnie z wytycznymi "należy unikać zatłoczonych plaż/miejsc lub zgromadzeń na terenie kąpieliska /miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli".

Zaleca się szczególnie staranne zasłanianie ust i nosa (z użyciem chusteczki) podczas kaszlu i kichania.

Kacper Kowalski urodził się w 1977 roku. Ukończył wydział architektury na Politechnice Gdańskiej.

Specjalizuje się w fotografii z lotu ptaka. Wykorzystując niezwykłą perspektywę i kontrolę nad obrazem, jaką posiada będąc jednocześnie fotografem i pilotem, pokazuje niedostępne na codzień naturalne pejzaże i krajobrazy miejskie. Tak powstają odrealnione, niemal graficzne fotografie – obrazy, przedstawiające wzory, symetrie i asymetrie tworzone przez człowieka i naturę.

Kowalski jest reprezentowany przez brytyjską agencję prasową Panos Pictures . Otrzymał nagrody i wyróżnienia w najważniejszych polskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych: World Press Photo (2009, 2014 i 2015), Picture of The Year International - POYi (2012, 2014, 2015, 2016, 2019), Grand Press Photo (9 razy) i wiele innych.