Koronawirus na plaży w Jastarni! Ratownik w szpitalu, a kąpielisko zamknięte

2020-07-31 12:15 Paweł Tabędzki
Koronawirus na plaży w Jastarni! Ratownik w szpitalu, a kąpielisko zamknięte
Autor: Pixabay.com / SE Koronawirus na plaży w Jastarni! Ratownik w szpitalu, a kąpielisko zamknięte

Koronawirus na Półwyspie Helskim! W Jastarni zamknięto jedno z kąpielisk po tym, jak u ratownika WOPR potwierdzono obecność SARS-CoV-2. Pozostali członkowie zespołu trafili na kwarantannę. Okazuje się, że zakażony mężczyzna wymagał hospitalizacji. Obecnie jego stan jest określany jako dobry.

W miniony wtorek (28 lipca) wynik testu pod kątem SARS-CoV-2 potwierdził zakażenie u jednego z ratowników z Półwyspu Helskiego. Mężczyzna trafił do gdyńskiego szpitala. Jego kolegów z pracy objęto kwarantanną. Mowa o kilkunastu osobach. Mają one zostać poddane testom na COVID-19 w przyszłym tygodniu. Odczekanie kilku dni zwiększa bowiem wiarygodność wyniku badania u osób z bliskiego kontaktu z zakażonym.

Kąpielisko Jastarnia "Leśna" pozostanie zamknięte co najmniej do końca tygodnia. W poniedziałek ma się tu pojawić nowa grupa ratowników. Wówczas pod ich czujnym okiem najprawdopodobniej plażowicze będą mogli ponownie bezpiecznie korzystać z plaży.

Tymczasowo zamknięte kąpielisko znajduje się przy wejściu nr 52 (od strony ulicy Leśnej) w Jastarni na Półwyspie Helskim. Pozostałe plaże w tej miejscowości działają normalnie.

Koronawirus - WYKRES
Autor: SE
Jak uszyć maseczkę TUTORIAL

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.