Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Polsce! Kolejne przypadki COVID-19 na Pomorzu [NOWE DANE]

2020-07-31 10:45 Paweł Tabędzki
Koronawirus na Pomorzu
Autor: Mat. Policji

Koronawirus w Polsce przybiera na sile! Epidemia znowu się rozkręca w wielu regionach. Minionej doby w naszym kraju wykryto 657 nowych przypadków SARS-CoV-2. To najwyższy wynik od początku pandemii. Od wczoraj z powodu COVID-19 zmarło 7 pacjentów. Jak wygląda sytuacja w naszym regionie?

Potwierdzono 15 nowych przypadków koronawirusa w Pomorskiem. Wśród nich jest 7 osób z Gdańska (2 kobiety i mężczyzna w średnim wieku oraz 2 kobiety i 2 mężczyzn w młodym wieku), mężczyzna w średnim i mężczyzna w młodym wieku z Gdyni, a także młoda kobieta i chłopiec z powiatu słupskiego oraz kobieta w średnim wieku ze Słupska. Wirusa SARS-CoV-2 wykryto także u młodego mężczyzny z powiatu tczewskiego, mężczyzny w średnim wieku z powiatu starogardzkiego i kobiety w starszym wielu z powiatu wejherowskiego. Łączna liczba odnotowanych zakażeń wzrosła w naszym regionie do 902. Do tej pory walkę z COVID-19 przegrało 39 zakażonych z województwa pomorskiego. Do wczoraj całkowicie wyzdrowiało natomiast 637 pacjentów.

W całej Polsce potwierdzono już 45688 przypadków koronawirusa. Od początku epidemii w naszym kraju zmarło 1716 osób z pozytywnym wynikiem testu na obecność SARS-CoV-2. Z wczorajszego komunikatu Ministerstwa Zdrowia wynika, że wyzdrowiały niemal 34 tysiące pacjentów.

Aktualne dane z poszczególnych regionów przedstawia poniższa grafika.

Koronawirus - WYKRES
Autor: SE
Jak uszyć maseczkę TUTORIAL

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.