Koronawirus na pielgrzymce: Zarazili się w drodze do Lichenia? Nowe ognisko zakażeń

2020-07-17 8:00 Paweł Tabędzki
Badają na COVID-19... z auta! [ZDJĘCIA]
Autor: Marcin Gadomski / SE

Koronawirus na Pomorzu nie daje za wygraną. Choć liczba chorych na COVID-19 stopniowo spada, wciąż odnotowywane są nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Niestety, aktualne dane Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku mówią o nowym ognisku koronawirusa w naszym regionie. Jest ono związane z pielgrzymką do Lichenia.

Aktualizacja (17 lipca - godzina 11:00): Liczba wykrytych przypadków koronawirusa na Pomorzu wzrosła o 8 i wynosi obecnie 726. To jednak nie wszystko. Ognisko związane z pielgrzymką do Lichenia urosło dwukrotnie. Mowa tu już o czterech zakażonych pacjentach z powiatu sztumskiego.

Pisaliśmy wcześniej...

Jak informuje Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, wczoraj potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 3 osób z terenu województwa pomorskiego - po jednym pacjencie z Gdyni, powiatu słupskiego i sztumskiego. Stan zdrowia tych osób jest dobry. Jak się jednak okazuje, mamy do czynienia z nowym ogniskiem koronawirusa w naszym regionie. Jest on związany z pielgrzymką do Lichenia. Na ten moment mowa o dwóch zakażonych osobach z powiatu sztumskiego. Jak prezentują się szczegółowe dane dla całego województwa pomorskiego? Przedstawiamy je poniżej.

Koronawirus w Pomorskiem [AKTUALNE DANE]

Na Pomorzu od początku epidemii koronawirusa odnotowano w sumie 718 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. Wirus SARS-CoV-2 przyczynił się do 38 zgonów w naszym regionie. Do tej pory wyzdrowiało 608 osób z pozytywnym wynikiem testu. Spośród 72 chorych, którzy wciąż walczą z koronawirusem, 15 jest hospitalizowanych, zaś 57 objęto izolacją pozaszpitalną.

Na Pomorzu nadzór epidemiologiczny jest nałożony na 540 pacjentów z podejrzeniem zakażenia. Na kwarantannie przebywa natomiast 175 osób. W naszym województwie przeprowadzono już w sumie 102064 testy w kierunku SARS-CoV-2. W ciągu 24 godzin przed publikacją ostatniego komunikatu pomorskiego sanepidu wykonano ich dokładnie 1411, z czego 3 okazały się pozytywne.

Zakażenie koronawirusem wykryto u 130 pracowników medycznych z regionu. Już 124 z nich wyzdrowiało, a 6 nadal walczy z chorobą.

Ostatni zgon spowodowany przez COVID-19 na Pomorzu odnotowano 15 czerwca, czyli ponad miesiąc temu.

W całej Polsce potwierdzono do tej pory 39054 przypadki SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 zmarło w naszym kraju 1605 pacjentów.

Jak uszyć maseczkę TUTORIAL

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.