Policja i straż miejska w autobusach. "Brak maseczki to wykroczenie"

2020-07-14 23:00 Paweł Tabędzki
Policja i straż miejska w autobusach. Brak maseczki to wykroczenie
Autor: KPP Wejherowo

Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą mieć się na baczności! W wielu pomorskich miejscowościach policjanci oraz strażnicy miejscy prowadzą kontrole, przypominając swoją obecnością o konieczności zakrywania ust i nosa. - Niestosowanie się do tego nakazu jest wykroczeniem - ostrzegają funkcjonariusze.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie we współpracy z funkcjonariuszami straży miejskiej od wtorku (13 lipca) prowadzą szczegółowe kontrole w pojazdach komunikacji miejskiej. - Coraz częściej w sklepach, aptekach czy środkach transportu publicznego pojawiają się osoby, które nie noszę maseczek w ogóle - mówią policjanci.

Poszukiwania Iwony Wieczorek przez Janusza Szostaka.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W komunikacie wejherowskiej komendy czytamy, że "działania mają za zadanie przypomnienie pasażerom o nadal obowiązujących obostrzeniach związanych z COVID-19, także podczas podróży autobusem".

Choć część restrykcji spowodowanych epidemią już zniesiono, wspomniany nakaz w dalszym ciągu obowiązuje. Mowa nie tylko o pojazdach komunikacji miejskiej, ale również sklepach, urzędach czy galeriach handlowych. - Pamiętajmy, że walka z koronawirusem nadal trwa, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od odpowiedzialnej postawy - zaznaczają mundurowi.