Koronawirus. Pomorska policja zapowiada kontrole w galeriach i nie tylko. Posypią się mandaty?

2021-12-03 13:15
Koronawirus. Pomorska policja zapowiada kontrole w galeriach i nie tylko. Posypią się mandaty?
Autor: KWP Gdańsk Koronawirus. Pomorska policja zapowiada kontrole w galeriach i nie tylko. Posypią się mandaty?

Koronawirus w Pomorskiem rozprzestrzenia się w ostatnich tygodniach błyskawicznie. Liczba chorych na COVID-19 w Polsce stale rośnie. Jako że rozpoczął się czas przedświątecznych zakupów, odwiedzający galerie handlowe mogą spodziewać się wzmożonych kontroli policji. Mundurowi będą sprawdzać, czy klienci wchodzą do sklepów w maseczce. Pomorscy stróże prawa zapowiadają, że będą "zdecydowanie reagować na przypadki niestosowania się do obostrzeń".

W okresie przedświątecznym przyszło nam mierzyć się ze szczytem czwartej fali epidemii koronawirusa. Cały świat drży przed wariantem Omikron. W Polsce codziennie odnotowuje się tysiące kolejnych zakażeń koronawirusem, a z powodu COVID-19 każdego dnia wielu pacjentów traci życie. Choć sytuacja w kraju nie jest dobra, w galeriach handlowych pojawiają się tysiące klientów. Nadchodzące Boże Narodzenie sprawia, że już teraz myślimy o świątecznych upominkach dla swoich bliskich. Pomorscy policjanci zapowiadają, że w ten weekend, 4 i 5 grudnia 2021 roku, skrupulatnie kontrolować będą okolice najchętniej uczęszczanych centrów handlowych w regionie.

Sonda
Obawiasz się czwartej fali koronawirusa?

- Każdy najbliższy weekend znacznie podnosi ryzyko zakażenia się koronawirusem wśród osób, które w tym czasie będą robiły zakupy w dużych sklepach. Ogranicz czas pobytu w takich miejscach, zastanów się wcześniej, co chcesz kupić, a jeżeli to możliwe, zakupy zrób w tygodniu. Bądź rozsądny i nie narażaj siebie oraz swoich bliskich. Jeżeli wybierasz się w najbliższy weekend na zakupy, pamiętaj o przestrzeganiu panujących obostrzeń. Maseczka to jedna z podstawowych metod ochrony przed zakażeniem. Pamiętaj też o dystansie społecznym oraz odkażaniu dłoni - apeluje pomorska policja w komunikacie. - Osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją złamią przepisy sanitarne, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi - dodają funkcjonariusze.

Sedno Sprawy - Adam Niedzielski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE