Policja [zdjęcie ilustracyjne]

i

Autor: Amadeusz Calik

Koronawirus w pomorskiej policji! Aż 75 mundurowych na kwarantannie... przez jednego zarażonego

2020-03-18 12:00

Walka z epidemią koronawirusa w powiecie gdańskim staje się jeszcze trudniejsza. Większość wykrytych na Pomorzu przypadków zarażenia pochodzi właśnie stąd, a jednym z chorych pacjentów jest policjant. Z tego powodu kwarantannie poddano 75 mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. Wsparcie skierowano z pozostałych komend w Pomorskiem.

Jak doszło do kryzysowej sytuacji? W jaki sposób rozwiązano lub złagodzono problem? Reporterzy Super Expressu skierowali te pytania do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Jak się okazuje, chory nie zaraził się koronawirusem na służbie. Nagła decyzja sanepidu wymagała jednak szybkiego działania.

- Jeden z funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zaraził się od osoby bliskiej w rodzinie. Musiał pozostać w odosobnieniu do czasu otrzymania wyniku badania na obecność koronawirusa. Niestety, test był pozytywny. Poinformowaliśmy służby sanitarno-epidemiologiczne, które po przeprowadzeniu wywiadu postanowiły poddać obowiązkowej kwarantannie 75 mundurowych - przekazał nam nadkom. Maciej Stęplewski z KWP w Gdańsku.

Braki w powiecie gdańskim są uzupełniane na bieżąco. Wsparcie dociera z różnych części województwa pomorskiego.

Czytaj więcej: Pomorskie: Pszczółki DRŻĄ przed koronawirusem. Stąd pochodzą ZARAŻENI [ZDJĘCIA]

Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna? - CZYTAJ WIĘCEJ

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny! - CZYTAJ WIĘCEJ

Mapa zarażeń koronawiruem w Polsce

Koronawirus z Chin. Informacje z Trójmiasta i okolic!

Koronawirus w Polsce - RAPORT