Krynica Morska: Wypadek motocykla. Poszkodowani nie mieli kasków! Policja o "5 podstawowych zasadach"

Krynica Morska: Wypadek motocykla. Poszkodowani nie mieli kasków! Policja o 5 podstawowych zasadach
Autor: KPP Nowy Dwór Gdański Krynica Morska: Wypadek motocykla. Poszkodowani nie mieli kasków! Policja o "5 podstawowych zasadach"

Pomorscy funkcjonariusze ustalają okoliczności groźnego wypadku, do którego doszło w miniony weekend w Krynicy Morskiej (powiat nowodworski). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 33-letni kierowca motocykla na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu. Wjechał na teren posesji i uderzył w zaparkowany na niej pojazd. Obie osoby podróżujące jednośladem nie miały na głowach kasków.

Wypadek w Krynicy Morskiej mógł skończyć się tragicznie! - Kierowca oraz pasażer motocykla jechali bez kasków. W wyniku uderzenia zostali ranni. Z obrażeniami głowy zostali przewiezieni do szpitala - podaje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

- Motocyklista w konfrontacji z samochodem bądź nieruchomą przeszkodą zazwyczaj nie ma szans. Przed urazami chroni go jedynie kask, profesjonalny strój, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa czy kontrolowanych stref zgniotu. Od właściwego ubioru często zależy zdrowie, a nawet życie motocyklisty - przypominają stróże prawa.

Pomorscy policjanci piszą przy tej okazji o "5 podstawowych zasadach" na sezon motocyklowy...

  1. Właściwe przygotowanie sprzętu.
  2. Odpowiednia pogoda do jazdy.
  3. Właściwe ubranie.
  4. Poszanowanie przepisów ruchu drogowego.
  5. Szacunek dla wszystkich uczestników ruch.
Warmińsko-mazurskie. Policjanci pomogli rannemu bocianowi
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE