Krzyczał w sądzie Allah Abkar. Incydent na rozprawie w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express Krzyczał w sądzie "Allah Abkar". Incydent na rozprawie w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza

Zabójstwo prezydenta Gdańska

Krzyczał w sądzie "Allah Akbar". Incydent na rozprawie w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza

2022-09-29 11:46

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku w czwartek, 29 września toczy się kolejna rozprawa w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Stefan W., który jest o nie oskarżony, na początku rozprawy dwukrotnie wykrzyczał "Allah Akbar", co można tłumaczyć jako "Bóg jest wszechmocny". W. został doprowadzony z pobliskiego aresztu śledczego do największej sali sądu. Usiadł w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu za szklaną szybą.

Stefan W. krzyczał "Allah Akbar" na rozprawie w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza

W czwartek, 29 września w Sądzie Okręgowym w Gdańsku rozpoczęła się kolejna, siedemnasta już, rozprawa w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, do którego doszło ponad trzy lata temu - 13 stycznia 2019 r. Oskarżony o zabójstwo prezydenta Adamowicza Stefan W. został doprowadzony z pobliskiego aresztu śledczego do największej sali sądu. Usiadł w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu za szklaną szybą. Jak podaje PAP, na początku rozprawy, przed rozpoczęciem przesłuchań świadków, Stefan W. dwukrotnie wykrzyczał "Allah Akbar", co można tłumaczyć jako "Bóg jest wszechmocny". Sędzia Sądu Okręgowego Aleksandra Kaczmarek prosiła o wpisanie słów oskarżonego do protokołu. Poinformowała również, że oskarżony - jak przed każdą rozprawą - został przebadany przez lekarza i może uczestniczyć w rozprawie. Podczas rozprawy ma zostać przesłuchana m.in. lekarka, która reanimowała na scenie prezydenta Pawła Adamowicza.

Stefan W. jest oskarżony o zabójstwo rezydenta Gdańska

Przypomnijmy, że Stefan W. jest oskarżony o dokonanie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, a także o popełnienie przestępstwa zmuszania innej osoby do określonego zachowania. Obu przestępstw oskarżony miał dopuścić się w warunkach powrotu do przestępstwa. Oskarżonemu grozi od 12 lat do dożywotniej kary więzienia. W opinii biegłych, gdy 13 stycznia 2019 r. Stefan W. wszedł na scenę i zaatakował nożem Pawła Adamowicza, miał ograniczoną poczytalność. Może to wpłynąć na wysokość kary więzienia. Sąd może zastosować jej nadzwyczajne złagodzenie.

Poniżej zobaczysz galerię zdjęć z pierwszej rozprawy w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza

Sonda
Czy morderca Pawła Adamowicza otrzyma surowy wyrok?
Ruszył proces oskarżonego o zabójstwo Pawła Adamowicza

Ile ofiar zjadł kanibal z Milwaukee? Dlaczego zabijał?

Włącz podcast ZŁO i poznaj prawdziwą historię Jeffreya Dahmera, bohatera hitowego serialu Netflixa!

Listen to "Jeffrey Dahmer - kanibal z Milwaukee [ZŁO- Zbrodnia, Łowca, Ofiara]" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE