Ktoś namalował swastykę na synagodze w Gdańsku. Sprawa trafiła do ABW

i

Autor: GWŻ Gdańsk

Szok!

Swastyka na synagodze! Ogromny skandal w Gdańsku. Policja i ABW w akcji

2023-03-13 9:43

Gdańsk: Swastyka została namalowana czarnym sprayem na synagodze we Wrzeszczu. Śledczy zabezpieczyli już zapis z monitoringu. Gmina Wyznaniowa Żydowska zgłasza sprawę do ABW. Szczegóły tej szokującej sprawy przekazujemy na se.pl.

Swastyka na synagodze w Gdańsku Wrzeszczu została namalowana najprawdopodobniej w sobotnią noc lub w niedzielę nad ranem (11/12 marca). Oprócz nazistowskiego znaku, namalowano także trzy litery K.

Ktoś namalował swastykę na synagodze w Gdańsku. Sprawa trafiła do ABW

i

Autor: GWŻ Gdańsk

Sprawą zajmie się policja i ABW

Michał Samet, przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku, mówi że wcześniejsze incydenty tego typu sprawiły, że kierowana przez niego wspólnota wypracowała procedurę reagowania na tego typu przypadki. 

Od razu zgłaszamy temat Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i policji. Nasza wspólnota jest wdzięczna gdańskiej policji za błyskawiczną reakcję. Przyjechali dosłownie po 15 minutach

- podkreśla Michał Samet.

Śledczy zabezpieczyli już zapis z kamery monitoringu, która znajduje się nad wejściem do synagogi. Pozwoli to na ustalenie dokładnego czasu działania. Jeśli nawet sprawca był zamaskowany, wideo dostarczy cennych informacji, takich jak m.in. sposób chodzenia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Złodziej i wandal ze Starogardu Gdańskiego zatrzymany. Jego "popisy" zarejestrowała kamera
Źródło: Ktoś namalował swastykę na synagodze w Gdańsku. Sprawą zajmie się policja i ABW