Syn znęcał się nad matką. Kobieta przez dwa miesiąca żyła w piekle. W końcu zgłosiła się na policję

i

Autor: Policja Lębork Syn znęcał się nad matką. Kobieta przez dwa miesiąca żyła w piekle. W końcu zgłosiła się na policję

Koszmar matki

Syn znęcał się nad matką. Kobieta przez dwa miesiąca żyła w piekle. W końcu zareagowała

2022-11-29 13:58

Policjanci zatrzymali 42-latka z Lęborka (woj. pomorskie) podejrzanego o znęcanie się nad własną matką. Mężczyzna od dwóch miesięcy dręczył 74-letnią kobietę psychicznie i fizycznie. Nawet złamał jej rękę! 42-latkowi grozi teraz 5 lat więzienia.

74-letnia kobieta przez prawie dwa miesiące doświadczała przemocy. - Odkąd jej 42-letni syn wrócił zza granicy i zamieszkał w domu rodziców, nie dawał matce spokoju. Najczęściej pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których poniżał kobietę, szarpał ją, wyzywał i zmuszał do wydania pieniędzy na papierosy. Budził ją w środku nocy, nie pozwalał zasnąć, a w minioną sobotę próbował wyrzucić ją z domu - informuje oficer prasowy policji. Gdy kobieta stanęła w drzwiach, mężczyzna przytrzasnął jej rękę, co doprowadziło do złamania kości.

Lębork. Syn znęcał się nad matką. Rodzina została objęta procedurą "Niebieskiej karty"

74-latka wcześniej nie informowała nikogo o swoim cierpieniu, ale po ostatnich wydarzeniach postanowiła zgłosić sprawę na policję. Pijany 42-latek trafił do celi, a rodzina została objęta procedurą "Niebieskiej karty". - Funkcjonariusze, korzystając z uprawnień, jakie nadaje im tzw. ustawa antyprzemocowa, wydali mężczyźnie nakaz opuszczenia mieszkania, połączony z zakazem zbliżania się do najbliższego otoczenia - kontynuuje oficer prasowy. Gdy mężczyzna wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty znęcania się nad matką i spowodowania uszczerbku na jej zdrowiu. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej oraz nakazu opuszczenia mieszkania. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy jako kobieta doświadczyłaś kiedyś przemocy domowej?
Makabra w Lutoryżu. Syn zabił matkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE