Lech Wałęsa w pustym kościele. Nie boi się koronawirusa [ZDJĘCIA]

2020-03-29 16:00 OM

Lech Wałęsa (77 l.) znowu udał się do świątyni na mszę. Mimo ograniczeń dotyczących życia religijnego Polaków, wprowadzonych w kościołach limitów na czas pandemii koronawirusa, były prezydent ponownie uczestniczył w niedzielnym nabożeństwie. Zdjęcia znajdziesz w galerii u góry artykułu.

Przynajmniej do 11 kwietnia w obrzędach liturgicznych może uczestniczyć zaledwie pięciu wiernych, a także duchowny, osoba służąca do mszy. Nowa zasada dotyczy także pochówków, gdzie dodatkowo mogą pojawić się pracownicy zakładów pogrzebowych. Takie utrudnienia, a przede wszystkim strach przed zarazą, są powodem tego, że niemal wszyscy praktykujący katolicy zostają w niedzielę w domach, zamiast pójść do kościoła.

Jak się okazało, Lecha Wałęsy nic z kościoła nie wykurzy. Były prezydent tuż przed godziną 12:00 w niedzielę (29 marca) znów przyszedł na mszę. Pojawił się w niemal pustym kościele Św. Stanisława Kostki przy ulicy Abrahama w Gdańsku i zajął swoje miejsce w pierwszym rzędzie. Oprócz Lecha Wałęsy, w świątyni był tylko ksiądz i czterech innych parafian. Miejsca zabrakło za to dla ochroniarza byłego prezydenta, który musiał poczekać w przedsionku.

Zobacz także: Epidemia koronawirusa, a 77-letni schorowany Wałęsa poszedł do kościoła [ZDJĘCIA]

Zobacz także: Lech Wałęsa został ojcem. Radość w rodzinie byłego prezydenta

Koronawirus w Polsce. Aktualna mapa zarażeń:

Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna? - CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus z Chin. Informacje z Trójmiasta i okolic!

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.