Ponad 1.6 miliona złotych w samych nagrodach - najlepsi jeźdźcy będą mieli o co walczyć.

i

Autor: www.csio.pl Ponad 1.6 miliona złotych w samych nagrodach - najlepsi jeźdźcy będą mieli o co walczyć.

Międzynarodowe Zawody w Skokach 2015 [WIDEO] [HISTORIA] [CENNIK]. Sopot rozpoczął wielkie odliczanie...

2015-06-01 15:39

250 koni, 100 zawodników z 25 państw, 11 konkursów, które wyłonią najlepszych i pula nagród, przekraczająca dobrze ponad 1.5 miliona złotych - w Sopocie trwa końcowe odliczanie do rozpoczęcia Międzynarodowych Oficjalnych Zawodów w Skokach. Na sopockim hipodromie zawody rozpoczną się już 4 czerwca. Po raz pierwszy Międzynarodowa Federacja Jeździecka przyznała Polsce prawo do organizacji zawodów w najwyższej światowej, aż pięciogwiazdkowej randze.

Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach (ranga imprezy to aż pięć gwiazdek) to impreza z najwyższej półki. Najlepsi  jeźdźcy, wspaniałe konie, dobre pieniądze do wygrania, słowem, prawdziwa śmietanka zawodów jeździeckich w Polsce. Nic dziwnego więc, że Sopot tak bardzo emocjonuje się startującą już w najbliższy czwartek imprezą. Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach na sopockim hipodromie z pewnością przejdą do historii.
- Wzrost rangi zawodów (z trzech do pięciogwiazdkowych) związany jest ze zwiększeniem puli nagród dla zawodników. W zeszłym roku wynosiła ona łącznie 468 tysięcy złotych, teraz stanowi aż 1 632 000 złotych. Obecnie na świecie organizowane jest tylko 12 imprez tej rangi.. Rywalizacja w Sopocie stanowi część tej elitarnej grupy - nie kryją dumy przedstawiciele sopockiego Hipodromu.

 

Hipodrom w Sopocie przeżyje prawdziwe oblężenie gwiazd

Do Sopotu zawitają reprezentanci wszystkich sześciu kontynentów i w sumie 25 krajów. 13 państw rywalizować będzie w Pucharze Narodów, będącym  częścią prestiżowego cyklu Furusyyia Nations Cup.

Szykują się również pokazy jeździeckie na najwyższym poziomie. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje publiczności swoje umiejętności francuski artysta Gari Zoher i jego konie iberyjskie.  Zobaczyć będzie można  także zaprzęgi koni fryzyjskich oraz prezentację koni pociągowych.

Sopockie CSIO 5* to jednak nie tylko pokazy i sportowa rywalizacja. Licznie odwiedzą imprezę popularne foodtrucki. Blisko 30 popularnych jadłodajni na kołach oferować będzie dania z kuchni całego świata.  

Fanpejdż sopockiego hipodromu już rozpoczął końcowe odliczanie:

Trzy dni pozostały do pierwszych w Polsce zawodów CSIO w randze pięciu gwiazdek! Bilety w dalszym ciągu do nabycia pod...Posted by Hipodrom Sopot on 31 maja 2015

 

Bilety na Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach w Sopocie - jaka cena?

Hipodrom mieści się przy ulicy Polnej 1

Ceny biletów za dzień:

Czwartek – piątek  (4-5.06 2015 r.) – 5 zł ulgowy / 10 zł normalny

Sobota-niedziela (6-7.06 2015 r.) – 10 zł ulgowy / 20 zł normalny

Rodzinny (2+2) za dzień:

Czwartek-piątek (4-5.06 2015 r.)  – 25 zł

Sobota-niedziela (6-7.06 2015 r.) – 50 zł


Karnet na całe zawody kosztuje 25 zł ulgowy /  50 zł normalny.

W czasie imprezy bilety będzie można nabyć w kasach znajdujących się od ul. Polnej i ul. Subisława.

Przed imprezą sprzedaż biletów możliwa jest drogą internetową: www.eventim.pl oraz w salonach Empik.

Historia Oficjalnych Międzynarodowych Zawodów w Skokach

Na koniec trochę historii:

Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach odbyły się nad Wisłą po raz pierwszy w 1927 roku w Warszawie. W wydarzeniu obok Polaków uczestniczyły ekipy Francji i Węgier. Puchar Narodów w pierwszych zawodach CSIO zdobyli Polacy. W latach 1927-1939 na zawodach w Łazienkach prawie rokrocznie to właśnie nasi rodacy zajmowali czołowe miejsca w Pucharze Narodów i wygrywali wiele konkursów indywidualnych. 

Zawody CSIO zagościły w Sopocie po raz pierwszy w 1983 roku, kolejne edycje były organizowane regularnie do 1993 roku. Po kilkunastoletniej przerwie zawody zostały wznowione i od 2009 roku odbywają się rokrocznie na sopockim Hipodromie.

Czy wiecie, że…Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach odbyły się w Polsce po raz pierwszy w 1927 roku, na stadionie...Posted by CSIO Sopot on 25 maja 2015