Międzynarodowe Zawody w Skokach 2015 [WIDEO] [HISTORIA] [CENNIK]. Sopot rozpoczął wielkie odliczanie...

2015-06-01 15:39
Ponad 1.6 miliona złotych w samych nagrodach - najlepsi jeźdźcy będą mieli o co walczyć.
Autor: www.csio.pl Ponad 1.6 miliona złotych w samych nagrodach - najlepsi jeźdźcy będą mieli o co walczyć.

250 koni, 100 zawodników z 25 państw, 11 konkursów, które wyłonią najlepszych i pula nagród, przekraczająca dobrze ponad 1.5 miliona złotych - w Sopocie trwa końcowe odliczanie do rozpoczęcia Międzynarodowych Oficjalnych Zawodów w Skokach. Na sopockim hipodromie zawody rozpoczną się już 4 czerwca. Po raz pierwszy Międzynarodowa Federacja Jeździecka przyznała Polsce prawo do organizacji zawodów w najwyższej światowej, aż pięciogwiazdkowej randze.

Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach (ranga imprezy to aż pięć gwiazdek) to impreza z najwyższej półki. Najlepsi  jeźdźcy, wspaniałe konie, dobre pieniądze do wygrania, słowem, prawdziwa śmietanka zawodów jeździeckich w Polsce. Nic dziwnego więc, że Sopot tak bardzo emocjonuje się startującą już w najbliższy czwartek imprezą. Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach na sopockim hipodromie z pewnością przejdą do historii.
- Wzrost rangi zawodów (z trzech do pięciogwiazdkowych) związany jest ze zwiększeniem puli nagród dla zawodników. W zeszłym roku wynosiła ona łącznie 468 tysięcy złotych, teraz stanowi aż 1 632 000 złotych. Obecnie na świecie organizowane jest tylko 12 imprez tej rangi.. Rywalizacja w Sopocie stanowi część tej elitarnej grupy - nie kryją dumy przedstawiciele sopockiego Hipodromu.

 

Hipodrom w Sopocie przeżyje prawdziwe oblężenie gwiazd

Do Sopotu zawitają reprezentanci wszystkich sześciu kontynentów i w sumie 25 krajów. 13 państw rywalizować będzie w Pucharze Narodów, będącym  częścią prestiżowego cyklu Furusyyia Nations Cup.

Szykują się również pokazy jeździeckie na najwyższym poziomie. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje publiczności swoje umiejętności francuski artysta Gari Zoher i jego konie iberyjskie.  Zobaczyć będzie można  także zaprzęgi koni fryzyjskich oraz prezentację koni pociągowych.

Sopockie CSIO 5* to jednak nie tylko pokazy i sportowa rywalizacja. Licznie odwiedzą imprezę popularne foodtrucki. Blisko 30 popularnych jadłodajni na kołach oferować będzie dania z kuchni całego świata.  

Fanpejdż sopockiego hipodromu już rozpoczął końcowe odliczanie:

Trzy dni pozostały do pierwszych w Polsce zawodów CSIO w randze pięciu gwiazdek! Bilety w dalszym ciągu do nabycia pod...Posted by Hipodrom Sopot on 31 maja 2015

 

Bilety na Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach w Sopocie - jaka cena?

Hipodrom mieści się przy ulicy Polnej 1

Ceny biletów za dzień:

Czwartek – piątek  (4-5.06 2015 r.) – 5 zł ulgowy / 10 zł normalny

Sobota-niedziela (6-7.06 2015 r.) – 10 zł ulgowy / 20 zł normalny

Rodzinny (2+2) za dzień:

Czwartek-piątek (4-5.06 2015 r.)  – 25 zł

Sobota-niedziela (6-7.06 2015 r.) – 50 zł


Karnet na całe zawody kosztuje 25 zł ulgowy /  50 zł normalny.

W czasie imprezy bilety będzie można nabyć w kasach znajdujących się od ul. Polnej i ul. Subisława.

Przed imprezą sprzedaż biletów możliwa jest drogą internetową: www.eventim.pl oraz w salonach Empik.

Historia Oficjalnych Międzynarodowych Zawodów w Skokach

Na koniec trochę historii:

Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach odbyły się nad Wisłą po raz pierwszy w 1927 roku w Warszawie. W wydarzeniu obok Polaków uczestniczyły ekipy Francji i Węgier. Puchar Narodów w pierwszych zawodach CSIO zdobyli Polacy. W latach 1927-1939 na zawodach w Łazienkach prawie rokrocznie to właśnie nasi rodacy zajmowali czołowe miejsca w Pucharze Narodów i wygrywali wiele konkursów indywidualnych. 

Zawody CSIO zagościły w Sopocie po raz pierwszy w 1983 roku, kolejne edycje były organizowane regularnie do 1993 roku. Po kilkunastoletniej przerwie zawody zostały wznowione i od 2009 roku odbywają się rokrocznie na sopockim Hipodromie.

Czy wiecie, że…Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach odbyły się w Polsce po raz pierwszy w 1927 roku, na stadionie...Posted by CSIO Sopot on 25 maja 2015
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE