Mieszkanka Gdańska otrzymała pocztówkę sprzed 43 lat! Przyszła z... Czechosłowacji [ZDJĘCIA]

i

Autor: artemtation/cc0/PIxabay.com Mieszkanka Gdańska otrzymała pocztówkę z Pragi sprzed 43 lat - list jest datowany na 11 maja 1979 r.

Mieszkanka Gdańska otrzymała pocztówkę sprzed 43 lat! Przyszła z... Czechosłowacji [ZDJĘCIA]

2022-05-07 14:56

Mieszkanka Gdańska otrzymała pocztówkę z Pragi sprzed 43 lat - list jest datowany na 11 maja 1979 r. Listonosz przyniósł go pani Katarzynie w czwartek, 5 maja, nie zwracając w ogóle uwagi na jego wiek. Znaczek pocztówki jest jeszcze czechosłowacki i znana jest też jego adresatka. To pierwsza właścicielka domu, który należy teraz do mieszkanki Gdańska.

Mieszkanka Gdańska otrzymała pocztówkę sprzed 43 lat! Z Czechosłowacji

Pocztówka z Czechosłowacji sprzed 43 lat? To nie żart, bo takową przesyłkę otrzymała w czwartek, 5 maja, pani Katarzyna, mieszkanka Gdańska. Kobieta napisała o wszystkim na profilu forum grupy facebookowej "Nec Temere Nec Timide". Pocztówka z Pragi, datowana na 11 maja 1979 r., miała trafić do nieżyjącej już pani Ligii, która była pierwszą właścicielką domu, gdzie mieszka obecnie pani Katarzyna. Kobiecie dostarczył ją 43 lata po wysłaniu listonosz, który nie zwrócił uwagi na datę stempla. - Wspaniałe, przecudne miasto, piękniejsze od najśmielszych wyobrażeń (...) - czytamy m.in. w liście, którego autorami są "Joanna & W.". Pani Katarzyna zapowiada, że chciałaby teraz przekazać pocztówkę w ręce krewnych pani Ligii. - Wiem, że mąż adresatki był adiunktem na Politechnice Gdańskiej. Może jest tu jakiś jej potomek? - zastanawia się mieszkanka Gdańska.

Czytaj też: Załoga jachtu przepadła bez wieści na Zatoce Gdańskiej. Zaskakujący finał tajemniczego zdarzenia!

Sonda
Czy wysyłacie jeszcze listy pocztą konwencjonalną?
Kasztanek stracił mamę i musi dorosnąć w lecznicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE