Noworodek z ranę ciętą szyi. Trafił do szpitala wraz z niespełna 15-letnią matką

i

Autor: pixabay.com Noworodek z ranę ciętą szyi. Trafił do szpitala wraz z niespełna 15-letnią matką

Dramat w gminie Przechlewo

Noworodek z raną ciętą szyi. Trafił do szpitala wraz z niespełna 15-letnią matką

2022-09-26 18:28

Makabryczne zdarzenie w województwie pomorskim. Do szpitala w Chojnicach trafiła niespełna 15-letnia dziewczyna z nowo narodzonym dzieckiem. Maluszek miał ranę ciętą szyi! Na szczęście udało się go uratować. Co się stało?

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 26 września. Do Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach trafiła niespełna 15-letnia dziewczyna, która rano w domu urodziła dziecko.

ZOBACZ TEŻ: Zwabili 19-latkę do mieszkania. Tam przeżyła koszmar. Wśród oprawców kobiety

- Noworodek był wydolny oddechowo i krążeniowo z raną ciętą szyi – powiedział portalowi Czas Chojnic Piotr Wroński, zastępca dyrektora ds. medycznych w szpitalu w Chojnicach. - Z matką nie ma logicznego kontaktu. Kobieta została zaopatrzona ginekologicznie. Jest pod opieką psychiatry i psychologa – dodał Wroński.

Dziecko ze szpitala w Chojnicach przewieziono do Kliniki Chirurgii Dziecięcej w Gdańsku.

Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Czy rana cięta na szyi maluszka była wynikiem wypadku, czy celowego działania? - to jedna z kwestii, którą muszą wyjaśnić teraz policjanci i prokuratura.

Sprawa trafiła do sądu rodzinnego, ze względu na fakt, że młoda matka jest niepełnoletnia. Dodatkowo prokurator w Człuchowie prowadzi postępowanie w sprawie obcowania płciowego z małoletnią poniżej 15. roku życia.

Koniec procesu o znęcanie nad 5-letnimi bliźniaczkami. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ. 

- Zdarzenie zaistniało - wszystko na to wskazuje - na terenie gminy Przechlewo. 14-letnia dziewczyna urodziła dziecko dziś rano. Jesteśmy w trakcie ustalania, co się potem wydarzyło. Dostałem informacje o obrażeniach noworodka, ale nie mam jeszcze ich zweryfikowanych, więc trudno się odnieść, jakie one rzeczywiście są – powiedział Gazecie Pomorskiej Mariusz Radomski, prokurator rejonowy w Człuchowie.

Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje przyszłość dla Trójmiasta w 2022 roku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE