Noworodek znaleziony w pralce z rozległymi obrażeniami głowy! Jego matka cała w krwi

i

Autor: Shutterstock Noworodek znaleziony w pralce w mieszkaniu w Gdańsku miał "rozległe obrażenia w obrębie głowy". Jego matka wykrwawiła się na śmierć, zdj. ilustracyjne

Doszło do dzieciobójstwa?

Noworodek znaleziony w pralce z "rozległymi obrażeniami głowy"! Jego matka cała we krwi

2023-05-18 19:44

Noworodek znaleziony w pralce w mieszkaniu w Gdańsku miał "rozległe obrażenia w obrębie głowy" - informuje tamtejsza prokuratura. Obok dziecka leżała też jego matka, która wykrwawiła się na śmierć, bo chwilę wcześniej doszło do porodu. Ciała obydwojga - we wtorek, 16 maja, wieczorem - znalazł partner 22-latki. Śledczy mówią, że doszło do dzieciobójstwa.

Noworodek znaleziony w pralce w Gdańsku. Dziecko miał rozległe obrażenia głowy

Prokuratura w Gdańsku wszczęła śledztwo w kierunku dzieciobójstwa, po tym jak w pralce znaleziono noworodka z rozległymi obrażeniami w obrębie głowy - informuje PAP. W mieszkaniu na terenie miasta ujawniono również ciało 22-letniej kobiety, matki dziecka. Jak wynika z sekcji zwłok, denatka wykrwawiła się na śmierć po porodzie, który odbył się w domu. Ciała obydwojga znalazł we wtorek, 16 maja, wieczorem partner 22-latki, ale jak informują śledczy, zmarła miała ukrywać przed bliskimi, że jest w ciąży. - Biegły orzekł, że kobieta była po świeżo odbytym porodzie, a bezpośrednią przyczyną zgonu było wykrwawienie związane z porodem odbytym w warunkach domowych. W przypadku noworodka płci męskiej przyczyną były rozległe obrażenia w obrębie głowy - mówi PAP Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Jak dodaje, w czasie zdarzenia w mieszkaniu nie było innych osób.

Sonda
Czy śmierć dziecka to najgorsza rzecz, jaka może spotkać człowieka?
Wyrok dla Arkadiusza M., który brutalnie zamordował byłą partnerkę