"Ogród Matyldy" w gdańskim zoo. Ta dziewczyna to ma pasję!

2020-08-24 15:00
Ogród Matyldy w gdańskim zoo. Wyjątkowa atrakcja dla dzieci i nie tylko
Autor: mat. pras. "Ogród Matyldy" w gdańskim zoo. Wyjątkowa atrakcja dla dzieci i nie tylko

"Ogród Matyldy" to autorski projekt edukacyjny na terenie Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Niezwykłe miejsce z dnia na dzień przyciąga coraz więcej głodnych wiedzy dzieci, a także ich rodziców czy nauczycieli. "Ogród Matyldy" zainteresuje każdego, kto lubi uprawiać warzywa i owoce, ale również tych, którzy po raz pierwszy mają styczność z podobnymi aktywnościami. Autorką tego zakątka jest Anna Jędrzejewska.

Ogród jest miejscem, gdzie dzieci rozwijają naturalną ciekawość i wyobraźnię. Uczą się też planowania, przewidywania, odpowiedzialności, systematyczności, cierpliwości i konsekwencji. Umiejętności te wpływają na kształtowanie osobowości. W "Ogrodzie Matyldy" stajemy oko w oko z naturą. - Poprzez czynne uczestnictwo w pracach ogrodowych dzieci mogą doświadczyć kontaktu z przyrodą, poznać jej tajniki, a także dowiedzieć się, jak rosną warzywa, owoce czy zioła - przekonuje pani Anna, autorka projektu. - Na półkach sklepowych widujemy gotowe produkty. Tutaj dowiadujemy się o nich zdecydowanie więcej - dodaje.

Ogród Matyldy w gdańskim zoo! Wyjątkowa atrakcja dla dzieci i nie tylko
Autor: mat. pras. "Ogród Matyldy" w gdańskim zoo! Wyjątkowa atrakcja dla dzieci i nie tylko

Jak wygląda nauka przez zabawę w "Ogrodzie Matyldy"? Wystarczy rzucić okiem na poniższy post!

"Ogród Matyldy" znajduje się w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym w Oliwie i jest czynny praktycznie przez cały rok. Polub stronę "Ogród Matyldy" na Facebooku i subskrybuj kanał w serwisie YouTube, by dowiedzieć się więcej o tym wyjątkowym projekcie!

Zwierzęta w gdańskim zoo już tęsknią za zwiedzającymi. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Puma Nubia trafiła do chorzowskiego ZOO
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE