Dziecko za burtą Stena Line. Trwa resuscytacja

i

Autor: Shutterstock Dziecko za burtą Stena Line. Trwa resuscytacja

Nie żyje matka i jej syn

Pasażerowie promu Stena Line pilnie poszukiwani. Ważny apel szwedzkiej policji

2023-06-30 12:50

W piątek, 30 czerwca polska policja przekazała wstrząsające informacje. Nie żyje 36-letnia kobieta oraz jej 7-letni syn, którzy znaleźli się za burtą promu Stena Spirit płynącego do Szwecji. Przypomnijmy - do morza najpierw wpadł chłopiec, a zaraz za nim na ratunek ruszyła mu jego mama. Oboje spędzili w wodzie godzinę. Trafili do szpitala, jednak nie udało się ich uratować. Trwa ustalenie okoliczności tragedii. Sprawę bada polska oraz szwedzka policja, która zwróciła się do świadków całego zdarzenia.

Matka i 7-latek nie żyją. Policja potwierdziła najczarniejszy scenariusz po tragedii na Bałtyku

- Niestety w godzinach porannych otrzymaliśmy informację od strony szwedzkiej, że mamy przekazać tę straszliwą informację dla rodziny, ponieważ zarówno chłopiec jak i kobieta nie żyją - powiedział rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. Rzecznik KGP dodał, że strona polska interesowała się tą sprawą od samego początku. Zapewnił, że przez cały czas miała miejsce wymiana informacji między Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP a stroną szwedzką.

Zobacz: Matka i 7-latek nie żyją. Policja potwierdziła najczarniejszy scenariusz po tragedii na Bałtyku

Ciarka zaznaczył, że akcja ratownicza była zakrojona na szeroką skalę, a na miejsce zostały zadysponowane śmigłowce z Polski, Szwecji i Danii, a także wojskowe okręty biorące udział w szkoleniu. - Wydawało się, że być może będzie happy end, bo zarówno kobieta, jak i chłopiec zostali wyjęci z wody, mieli oznaki życiowe, zostali zabrani do szpitala. Trzymaliśmy kciuki, żeby wszystko skończyło się dobrze - mówił rzecznik KGP.

Pasażerowie promu Stena Line pilnie poszukiwani. Ważny apel szwedzkiej policji

W piątek, 30 czerwca szwedzka policja zaapelowała za pośrednictwem PAP do polskich pasażerów o przekazywanie informacji mogących wyjaśnić okoliczności wypadnięcia dziecka i kobiety z promu. - Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt ze szwedzką policją. Możemy zapewnić tłumacza - przekazał PAP Thomas Johansson rzecznik prasowy policji w Karlskronie.

Płynący z Gdyni prom Stena Spirit dopłynął w czwartek wieczorem (29 czerwca) do portu w Karlskronie w południowo-wschodniej Szwecji. Policja przesłuchała załogę, zabezpieczono zapis monitoringu.

Sonda
Czy byłbyś w stanie uratować tonącą osobę?
Mrzeżyno: utonął w kanale portowym