Piast Gliwice

Autor: KASIA ZAREMBA / SUPER EXPRESS Piast Gliwice

Piast zaskoczył przed meczem z Lechią o Superpuchar! Liga Mistrzów im niestraszna

2019-07-11 7:55

Piast Gliwice zremisował z BATE Borysów 1:1. Mistrzowie Polski rozegrali bardzo dobre spotkanie na Białorusi, a do przerwy prowadzili 1:0 po golu Piotra Parzyszka. Kibice i piłkarze z Gliwic mogą czuć się nieco zawiedzeni, bo zawodnicy Waldemara Fornalika byli w stanie sprawić jeszcze większą niespodziankę w pierwszym starciu eliminacyjnym Ligi Mistrzów. Już w sobotę czeka ich potyczka z Lechią Gdańsk. Stawką będzie Superpuchar Polski.

Piast Gliwice był skazywany na pożarcie w spotkaniu z mistrzem Białorusi. BATE ma dużo większy budżet i większe doświadczenie w europejskich pucharach. 15-krotny mistrz kraju już czterokrotnie grał w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a przed rokiem odpadł w 1/16 Ligi Europy z Arsenalem Londyn (1:3 w dwumeczu).

Mimo to zawodnicy Waldemara Fornalika podeszli do spotkania z trudnym rywalem, jak do poprzedniego sezonu Ekstraklasy. Byli pełni wiary w swoje umiejętności i wiedzieli, że są w stanie pokonać bardziej utytułowanego przeciwnika. Takie myślenie dało w maju historyczny tytuł mistrza Polski. Teraz miało dać dobry wynik w Borysowie.

Od pierwszych minut gliwiczanie grali bardzo spokojnie i dyktowali warunki. Nim minął kwadrans, doskonałą okazję miał Jakub Czerwiński. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik Piasta był kompletnie sam na dziesiątym metrze, jednak nie trafił czysto w piłkę głową.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Piast dążył do strzelenia gola i udało się to uczynić jeszcze w pierwszej połowie. W 36. minucie huknął Jorge Felix. Strzał obronił Chichkan. Golkiper odbił jednak piłkę przed siebie, a instynktem snajpera popisał się Piotr Parzyszek, który dobił do pustej bramki!

W drugiej połowie gliwiczanie oddali inicjatywę gospodarzom i skończyło się to w najgorszy możliwy sposób W 65. minucie drogę do siatki znalazł Stanisław Dragun. Winnym utraty gola jest Kirkeskov, który nie upilnował asystującego Staszkiewicza.

Przez całą drugą połowę piłkarze Piasta nie potrafili wrócić do rytmu, który prezentowali na początku spotkania. Gospodarze kończyli mecz w dziesięciu, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał strzelec gola.

Przed rewanżem w lepszej sytuacji są mistrzowie Polski. Mecz w Gliwicach zaplanowano na środę (17 lipca). Już w sobotę (13 lipca) podopiecznych Waldemara Fornalika czeka natomiast starcie z Lechią o Superpuchar Polski!

LECHIA ZAGRA O SUPERPUCHAR. CO WIESZ O KLUBIE Z GDAŃSKA? ROZWIĄŻ QUIZ:

Co wiesz o Lechii Gdańsk? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
W którym roku założono Lechię Gdańsk?

Lechia rozpocznie sezon 2019/20 wyjazdowym spotkaniem z Piastem Gliwice. Jeszcze przed emocjami związanymi z meczami PKO Ekstraklasy mistrzowie Polski podejmą przed własną publicznością zdobywców krajowego pucharu. Kto sięgnie po kolejne trofeum?

Superpuchar Polski 2019: Piast Gliwice - Lechia Gdańsk. Kiedy i gdzie? [DATA | GODZINA | STADION]

Mecz o Superpuchar Polski zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Gliwicach im. Piotra Wieczorka przy ulicy Okrzei 20. Na obiekcie tym na co dzień występują aktualni mistrzowie Polski. Drużyna Piasta w naturalny sposób wybrana została gospodarzem. Naprzeciw staną piłkarze Lechii Gdańsk. Pierwszy gwizdek wybrzmi o godzinie 20:30 w sobotę (13 lipca).