Pociąg ruszył mimo sygnału stój! Drugi jechał z przeciwnego kierunku. Dyżurna ruchu zapobiegła nieszczęściu

i

Autor: shutterstock(2) Pociąg relacji Kartuzy-Gdańsk Wrzeszcz wyjechał ze stacji Żukowo Wschodnie mimo sygnału "stój" na semaforze. W tym czasie z naprzeciwka nadjeżdżał inny pociąg, zdj. ilustracyjne

Komisja PKP na miejscu

Pociąg ruszył mimo sygnału "stój", drugi jechał z przeciwnego kierunku! Dyżurna ruchu zapobiegła nieszczęściu

2023-06-08 18:12

Pociąg relacji Kartuzy-Gdańsk Wrzeszcz wyjechał ze stacji Żukowo Wschodnie mimo sygnału "stój" na semaforze. Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 czerwca, przed godz. 12. W tym czasie do stacji zbliżał się z przeciwnego kierunku inny pociąg, dlatego dyżurna ze stacji Żukowo Wschodnie zdecydowała o wstrzymaniu ruchu. Na miejscu pracuje specjalna komisja PKP.

Żukowo Wschodnie. Pociąg ruszył mimo sygnału "stój". Dyżurna wstrzymała ruch

Specjalna komisja PKP wyjaśnia, dlaczego pociąg relacji Kartuzy-Gdańsk Wrzeszcz wyjechał ze stacji w Żukowie Wschodnim mimo sygnału "stój" na semaforze. Wszystko działo się w czwartek, 8 czerwca, przed godz. 12, a gdy okazało się, że do tej samej stacji zbliża się z przeciwnego kierunku inny skład, o godz. 11.45 dyżurna z Żukowa Wschodniego wstrzymała ruch pociągów, by zapobiec ewentualnemu nieszczęściu. Przerwa trwała przez kilka kolejnych godzin, która jak informuje PAP, objęła 9 pociągów ruchu kolejowego na linii 201 - ich pasażerowie korzystali w tym czasie z komunikacji zastępczej. Ruch pociągów został wznowiony o godz. 15.15, ale na miejscu nadal trwają prace komisji. - Wyjaśniamy szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia oraz ustalamy, czy oba jadące z przeciwnych stron pociągi znajdowały się na tym samym torze - mówi Karol Jakubowski z biura prasowego PKP.

Sonda
Czy lubisz podróżować pociągiem PKP?
Rowerzyści wjeżdżają w kwiaciarnię. "Wstyd"