Podoficer Marynarki Wojennej wypadł za burtę ORP Orkan. Odnaleziono ciało [NOWE FAKTY]

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Podoficer Marynarki Wojennej wypadł za burtę ORP Orkan. Odnaleziono ciało [NOWE FAKTY]

Podoficer Marynarki Wojennej wypadł za burtę ORP Orkan. Odnaleziono ciało [NOWE FAKTY]

2021-02-11 12:00

Odnaleziono zwłoki podoficera, który w trwającym tygodniu miał wypaść za burtę jednostki ORP Orkan. Śledztwo w tej sprawie przeprowadzi Dział ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej w Gdyni. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku przekazała dziś PAP, że ciało wyłowiono w środę wieczorem z Zatoki Gdańskiej, niedaleko miejsca, gdzie podoficer wpadł do morza.

- Na miejscu był prokurator. Biegły ustalił przyczynę zgonu. Śledztwo w sprawie wypadku rozpocznie Dział Wojskowy Prokuratury Rejonowej w Gdyni - powiedziała Grażyna Wawryniuk.

Tajemnicze śmierci w Bałtyku. Z morza wyłowiono trzy ciała

Nieobecność podoficera na pokładzie ORP Orkan stwierdzono w nocy z wtorku na środę, z 9 na 10 lutego 2021 roku. W akcji poszukiwawczej uczestniczyło siedem jednostek Marynarki Wojennej oraz trzy jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

O zaginięciu mężczyzny informowaliśmy wczoraj w artykule Marynarz zaginął na Zatoce Gdańskiej! Mógł wypaść za burtę. "Śmigłowiec musiał zawrócić".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE