Trójmiasto: Nurkowie znaleźli TRZY CIAŁA. Prokuratura o sekcjach zwłok [NOWE FAKTY]

2021-01-05 13:00
Trójmiasto: Nurkowie znaleźli TRZY CIAŁA. Prokuratura o sekcjach zwłok [NOWE FAKTY]
Autor: SE / archiwa prywatne Trójmiasto: Nurkowie znaleźli TRZY CIAŁA. Prokuratura o sekcjach zwłok [NOWE FAKTY]

W ostatnich dniach w Trójmieście nurkowie wyłowili ciała aż trzech zaginionych osób. Tragiczne informacje z Pomorza, które docierały do nas w krótkich odstępach czasu, poruszyły mieszkańców regionu i całej Polski. Temat śmierci 26-letniego Michała z Gdyni oraz 24-letniej Marty z Gdańska nie schodzi z czołówek lokalnych portali informacyjnych. Równie duże emocje wywołał finał poszukiwań 71-letniego pracownika gdyńskiego portu. Jakie były przyczyny zgonu trzech wspomnianych ofiar? Zapytaliśmy o to Grażynę Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Aktualizacja (13 stycznia): Znamy wyniki sekcji zwłok! [CZYTAJ WIĘCEJ]

Tajemnicze śmierci w Bałtyku. Z morza wyłowiono trzy ciała

Pierwszą wyłowioną przez nurków osobą była 24-letnia Marta. Gdańszczanka we wtorek (29 grudnia) między godziną 1:00 w nocy a 6:00 nad ranem wyszła z psem na spacer. Choć jej pupil się odnalazł, młoda kobieta długo nie wracała do domu. W jej poszukiwania byli zaangażowani nie tylko policjanci, bliscy czy przyjaciele, ale również wielu młodych mieszkańców Trójmiasta. W Brzeźnie oraz Jelitkowie teren miały przeczesywać zorganizowane grupy. Niestety, akcję przerwała tragiczna informacja. Grupa Specjalna Płetwonurków RP odnalazła ciało 24-latki [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

Drugą ofiarą jest 26-letni Michał z Gdyni. Młody mężczyzna zniknął niespodziewanie tuż przed Bożym Narodzeniem. Posty ze zdjęciem zaginionego zalały media społecznościowe. Niestety, na nic się to zdało. W sobotę (2 stycznia) przy molo w Orłowie wyłowiono ciało Michała [CZYTAJ WIĘCEJ]. Tego samego dnia zwłoki innej zaginionej osoby znaleziono w kanale portowym w Gdyni. Starszy mężczyzna po raz ostatni był widziany 18 grudnia. Policja zabezpieczyła nagranie z monitoringu, na którym widać, jak jego pojazd wjeżdża do wody. Wydobyty z zatopionego Mercedesa 71-latek miał przy sobie dokumenty, dzięki czemu potwierdzono jego tożsamość [POZNAJ SZCZEGÓŁY].

Co było bezpośrednią przyczyną śmierci wspomnianej trójki zaginionych? Czy mogło dojść do popełnienia przestępstwa? Rzeczniczka gdańskiej prokuratury wstrzymuje się jeszcze od rozstrzygania tej kwestii. Przyznała jednak, że w żadnym z tragicznych przypadków na miejscu nie stwierdzono śladów, które mogłyby świadczyć o udziale osób trzecich. W rozmowie z reporterem Super Expressu zdradziła również, kiedy eksperci zbadają wyłowione w ubiegłym tygodniu ciała ofiar. - Wszystkie trzy sekcje zwłok zaplanowano na najbliższy czwartek (7 stycznia 2021 roku). Po analizie przeprowadzonych badań będziemy mogli powiedzieć więcej o przyczynach śmierci 24-latki z Gdańska oraz dwóch mężczyzn z Gdyni - przekazała nam dziś Grażyna Wawryniuk.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE