Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz

i

Autor: Marcin Gadomski

Podwyżki dla prezydenta Sopotu i Gdańska. Tyle zarobią włodarze

2021-12-21 19:54

Od nowego roku czeka podwyżka dla prezydenta Sopotu i Gdańska. Wzrosną też diety sopockich i gdańskich radnych. To efekt wejścia w życie rządowej nowelizacji przepisów o wynagrodzeniach osób, które zajmują kierownicze stanowiska państwowe. Ile zarobią Jacek Karnowski i Aleksandra Dulkiewicz? Szczegóły poniżej.

W wyniku wejścia w życie rządowej nowelizacji przepisów o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, którą popisał prezydent RP Andrzej Duda, wzrosną wypłaty niektórych prezydentów miast, w tym m. in. Jacka Karnowskiego i Aleksandry Dulkiewicz.

Od nowego roku pensja prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego wzrośnie do blisko dwudziestu tysięcy złotych miesięcznie, czyli prawie dziewięć tysięcy złotych więcej, niż dotychczas (wcześniej było to 10 940 zł brutto). Prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz będzie zarabiać również około dwadzieścia tysięcy złotych. Wcześniej zarabiała 12,5 tys. zł brutto.

Przypomnijmy, Aleksandra Dulkiewicz po wypadku na rowerze  oraz operacji dochodzi do zdrowia. Prezydent Gdańska doznała złamania w dwóch miejscach. Podczas nieobecności w pracy zastępuje ją wiceprezydent Piotr Grzelak. Więcej: Aleksandra Dulkiewicz już po operacji. Wypadek prezydent Gdańska był poważny

Podwyżka wynagrodzeń również dla radnych

Natomiast o 47 proc. wzrosną diety sopockich radnych. Po podwyżkach będzie to około 1771,20 zł do 2952,40 zł. Z kolei radni w Gdańsku mogą liczyć na wzrost miesięcznego wynagrodzenia do 4100 złotych (wcześniej było to około  2600 zł).

 

Pogrzeb Janusza Szostaka. Morze wieńców przy trumnie. Ciało dziennikarza spoczęło w Sochaczewie
Sonda
Czy prezydenci miast zasłużyli na podwyżki?