Policjanci z Gdyni zatrzymali swojego szefa! Sprawa trafiła do jego przełożonych

i

Autor: ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, FOT. ART SERVICE / SUPER EXPRESS Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Gdyni zatrzymali do kontroli tamtejszego komendanta miejskiego policji. Mężczyzna popełnił wykroczenie drogowe

Jakie są wyniki postępowania?

Policjanci z Gdyni zatrzymali swojego szefa! Sprawa trafiła do jego przełożonych

2022-10-25 12:18

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Gdyni zatrzymali do kontroli tamtejszego komendanta miejskiego policji, czyli de facto swojego szefa. Okazało się, że mężczyzna popełnił wykroczenie drogowe polegające na skorzystaniu z zamkniętego buspasa. Komendant Miejski Policji w Gdyni sam powiedział o wszystkim swoim przełożonym. Są już tego efekty.

Komendant policji w Gdyni zatrzymany do kontroli drogowej. Popełnił wykroczenie

Komendant Miejski Policji w Gdyni został zatrzymany przez swoich podwładnych w czasie kontroli drogowej na ul. Chwarznieńskiej. Choć do zdarzenia doszło 22 września, to cała sprawa wyszła na jaw dopiero teraz, za sprawą publikacji portalu Trojmiasto.pl. Okazało się, że policjant i kilku innych kierowców korzystali z czasowo wyłączonego z ruchu buspasa, co jest oczywiście zabronione i podlega pod kodeks wykroczeń drogowych. Żaden z prowadzących nie został ukarany mandatem, natomiast wszyscy zostali pouczeni. Komendant Miejski Policji w Gdyni poinformował swoich przełożonych o zdarzeniu.

- Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wszczął w tej sprawie postępowanie, które wykazało, że funkcjonariusze zachowali się prawidłowo - mówi podinspektor Maciej Stęplewski, rzecznik Policji Pomorskiej.

Sonda
Czy wyższe mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach?
Policjanci eskortowali jelenia w drodze do lasu