Pomorskie: Już ponad 550 przypadków koronawirusa w regionie! Są też dobre informacje

2020-05-29 10:45 PT
Koronawirus na Pomorzu
Autor: Mat. Policji

W piątkowy poranek (29 maja) liczba wykrytych przypadków wirusa SARS-CoV-2 przekroczyła w województwie pomorskim kolejną granicę. Od początku epidemii COVID-19 zdiagnozowano już bowiem u 551 osób. Do tej pory w naszym regionie zmarły 33 zakażone osoby. Cieszy fakt, że stopniowo przybywa wyzdrowień, których liczba wzrosła do 390.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował chwilę po godzinie 10:00, że obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u trzech kolejnych osób z regionu. To jedna osoba z powiatu sztumskiego oraz dwie z powiatu kwidzyńskiego. Ich stan zdrowia jest dobry.

Jak podało w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia, mamy 141 nowy przypadków koronawirusa w Polsce. Aż 98 z nich dotyczy województwa śląskiego, które stało się największym ogniskiem epidemii w naszym kraju. Niestety, od wczorajszego wieczora pięcioro zakażonych zmarło.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

W sumie SARS-CoV-2 wykryto w Polsce u 22964 pacjentów, z czego 1043 przegrało nierówną walkę z COVID-19, a 10692 zdążyło już wyzdrowieć.

Koronawirus w Polsce [MAPA ZAKAŻEŃ]

Lekarz zrobił TEST na KORONAWIRUSA na WIZJI [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.