Jest śmiertelnie chora, ZAATAKOWAŁA męża siekierą. Horror na Pomorzu

2019-09-12 9:58 PT
Szokujący motyw ataku w Pomorskiem
Autor: Pixabay.com Szokujący motyw ataku w Pomorskiem

Dramatyczne sceny rozegrały się w nocy z wtorku na środę w jednym z domków letniskowych w gminie Lipusz. Jak podaje Radio Gdańsk, żona zaatakowała swojego życiowego partnera przy użyciu noża i siekiery. Mężczyzna trafił do szpitala w ciężkim stanie. Sprawczyni również wymagała pomocy medyków, ponieważ raniła się w brzuch. Prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

Z nieoficjalnych informacji reportera Radia Gdańsk wynika, że 60-latka jest śmiertelnie chora. Nie chciała sama umierać, co miało stanowić motyw ataku na męża. Żona podeszła do śpiącego 61-latka i zadała mu kilkanaście ciosów ostrymi narzędziami. Korzystała z noża i siekiery. Zdesperowana kobieta raniła się w brzuch, gdy jej partner zaczął próbować się bronić.

- Ustalamy okoliczności tego zdarzenia, jak i motywy zachowania kobiety. Wstępnie przyjęto, że miało miejsce usiłowanie zabójstwa. Na miejscu pracuje prokurator. Czekamy na opinię sądowo-lekarską, dotyczącą charakteru obrażeń, jakich doznał ten mężczyzna. Na szczęście nie zagraża mu żadne niebezpieczeństwo - przekazała dziennikarzom Radia Gdańsk Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Sprawczyni i ofiara ataku byli trzeźwi.

Usiłowanie zabójstwa jest zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności.